Sezai Karakoç bile Kürtçü muamelesi gördü

Yeni Şafak yazarı Akif Emre, Türkçülük yapmayaınların bile Kürtçü şeklinde itham edildiklerini söyledi.

GÜNCEL .
sezai karakoç bile kürtçü muamelesi gördü

Yeni Şafak yazarı Akif Emre, Türkçülük yapmayaınların bile Kürtçü şeklinde itham edildiklerini söyledi.

İslamcıların Kürt sorununa takındığı tavırla ilgili görüşleri değerlendiren Emre, "Herkes bilir ki; Türkiye'de İslamcılık dediğimiz geniş yelpazenin önemli unsurları sosyolojik olarak da, entelektüel olarak da Kürt kökenli ama Kürtçü olamayanlardır. Tıpkı Türkçülük yapmayan ve bu nedenle de resmi çevrelerce Kürtçü olmakla itham edilen Türkler gibi. Mesela, Said-i Nursi bir yana, Sezai Karakoç ve Diriliş çevresinin resmi çevrelerin nezdinde, Kürtçü muamelesi görmesi gibi" dedi.

İslamcılık Kürt/lük karşıtlığı üzerine kurulu her söylemin Türkçülükten ziyade Kürtçülüğe ve Kürtlerin sekülerleştirme projesine dönüşen Kürt ulusçuluğuyla bir yerde buluştuğuna dikkat çeken Emre, "İslamcıları zaafları, hatalarıyla eleştirme, öz eleştiri yapma zorunluluğu bir yana, muhayyel bir İslamcılık üzerinden İslamcılığı salt Türk olgusu üzerinden okumak son derece hatalıdır. Said-i Nursi'yi Türkleştirmek gibi ucube çıkışlar ise bu bağlamda kale bile alınamaz ve bu eğilimler bilinen çerçevede İslamcılıkla ilişkilendirilemez" şeklinde yazdı.

Risalehaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sezai Karakoç bile Kürtçü muamelesi gördü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.