Çözüm için ilham kaynağı Muhammed

Başbakan Erdoğan'ın, Karadenizli vekillerle İmralı sürecini konuştuğu toplantıya, bisiklet parasını Van'a gönderen Muhammed damgayı vurdu.

GÜNCEL .
çözüm için ilham kaynağı muhammed

Başbakan Erdoğan'ın, Karadenizli vekillerle İmralı sürecini konuştuğu toplantıya, bisiklet parasını Vanlı depremzedelere gönderen öksüz ve yetim Muhammed'le ilgili anlatılanlar damga vurdu. Trabzon Yetiştirme Yurdu'nda kalan Muhammed'in çözüme olan inancını artırdığını ifade eden Erdoğan, 'Bu örnekler arttıkça umudumuz da artıyor' dedi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu'dan sonra dün de partisinin Karadeniz Bölgesi milletvekillerinin yanı sıra bölgedeki belediye başkanları ve il başkanlarıyla biraraya geldi.

Geçen yıl Aralık ayında Güneydoğu Bölgesi, geçen ay da Doğu Anadolu Bölgesi milletvekilleri ve parti teşkilatı temsilcileriyle buluşan, terörle mücadele ve terör örgütüne silah bıraktırma sürecini değerlendiren Başbakan, dün de parti genel merkezinde Karadeniz Bölgesi vekilleri ve teşkilat temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. Çözüme ilişkin yeni bir sürecin startını veren Başbakan Erdoğan, Karadenizli milletvekilleri ile biraraya geldiği istişare toplantısında 'Trabzonlu yetim Muhammet Demirci'nin Vanlı depremzedelere bisikleti için topladığı parayı yardım olarak göndermesi çözüme olan inancımı artırdı. İşte gerçek Türkiye fotoğrafı budur. Bu örnekler arttıkça umudumuz da artıyor' dediği öğrenildi.

ONU ÖRNEK GÖSTERDİ

Kürt sorunun çözümünde herkese büyük görev düştüğünü belirten Erdoğan, Karadeniz Bölgesi milletvekillerine, bisiklet parasını Vanlı depremzelere göndererek büyük takdir toplayan küçük Muhammet'i örnek gösterdi. Trabzon'da yetiştirme yurdunda kalan ve bisiklet almak için biriktirdiği bütün parasını Van'daki depremzedelere gönderen Muhammet Demirci, çözüm için başlatılan yeni sürecin ilham kaynağı oldu. Erdoğan, küçük Muhammet'in hikayesini ilk duyduğunda da kendisine Van'daki depremzedelere gönderdiği yardımdan dolayı teşekkür etmişti.

Grupta ismini andı

Muhammet'in bu davranışını öğrenince kendisine partisinin grup toplantısında teşekkür eden Başbakan, yeni açılım sürecinde de bu duyarlı çocuğu unutmadı. Çözüm için yeni bir sürecin içine girildiği şu günlerde, terör eylemleri ile engellenmeye çalışılan barış çabalarına rağmen milletvekillerine küçük Muhammet'i örnek gösterdi ve çözüm için umutlu olduğunu dile getirdi.

Başbakan'a teşekkür

Başbakan'ın kendisini örnek göstermesinden mutlu olduğunu söyleyen Muhammet, kendisine teşekkür etti. Muhammet'in, birlikte yetimhanede kaldığı Müjdat ağabeyi dışında iki ağabeyi daha var. Ağabeylerinden Sedat Demirci devlet yardımı ile annannesiyle, diğer ağabeyi Yıldırım Demirci de Kocaeli'de bir rehabilitasyon merkezinde kalıyor.

Kendisi küçük yüreği kocaman

Annesi Ayfer ve babası Coşkun Demirci'nin hayatını kaybetmesi üzerine ağabeyi Müjdat Demirci ile Trabzon Yetiştirme Yurdu'nda kalan Muhammet, bisiklet almak için para biriktirmeye başladı. Van'daki depremden hemen sonra orada yaşayan çocukların durumuna kayıtsız kalmayarak örnek bir davranışta bulundu ve biriktirdiği bütün parayı Vanlı depremzedelere gönderdi.

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çözüm için ilham kaynağı Muhammed
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.