Süt dağıtımı imza karşılığı devam ediyor

10 ilde bin 500'ü aşkın öğrencinin sütten rahatsızlanmasının ardından bugün yapılan dağıtımlarda velilere imza attırılıyor.

GÜNCEL .
süt dağıtımı imza karşılığı devam ediyor

Ülke genelinde dün okullarda süt dağıtımı sırasında yaşanan rahatsızlıklara rağmen öğrencilere süt dağıtımı bugün de devam etti.

Ancak bugün süt dağıtımının devam ettiği okullardan bir şikayet gelmedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'dan alınan bilgilere göre, dün zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan bin 500'ü aşkın öğrenciden sadece 7'si halen hastanede. Tedbir amaçlı gözlem için hastanede tutulan çocuklar öğleden sonra taburcu edilecek.

Sağlık Bakanlığı, hastaneye kaldırılan çocukların hiçbirine gıda zehirlenmesi teşhisinin konulmadığını açıkladı. Ancak durumuları şüpheli görülen 35 öğrenciden örnekler alındı. Bu öğrencilerde de bağırsak rahatsızlıkları bulundu. Dicle Üniversitesi'nde tedavi edilen öğrencilerin durumunun alerjik olduğu tespit edildi.

Sütlerden alınan örneklerin analizleri ise bu akşam ya da en geç yarın açıklanacak. Çünkü bu tür testler, 24-48 saat aralığında en netleşiyor.

Yapılan incelemelerde dağıtılan tüm sütlerin yeni ve son kullanma tarihinin geçmemiş olduğu görüldü.

Ancak bugün süt dağıtımında yeni bir uygulama başladı. Okullarda velilere çocuklarının süte karşı alerjisi olup olmadığına dair belge imzalatılıyor. Alerjisi olan çocuklara dağıtım yapılmıyor.

Dün süt dağıtımının ardından 10 ilden şikayet geldi. Şikayetlerin hepsinin hafif rahatsızlıklar olduğu belirtildi.

Bugün tüm yurtta devam eden dağıtım sadece Diyarbakır, Sivas, Kırıkkale, Adıyaman ve Burdur'da yapılmadı.

Ntvmsnbc

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Süt dağıtımı imza karşılığı devam ediyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.