İsrailli Müdürün Ölümü Şüpheli

Moşe Kohen'in sürekli yanında taşıdığı not defterinin kayıp, kamera görüntülerinin silinmiş olması, cinayet şüphelerini artırdı

GÜNCEL .
israilli müdürün ölümü şüpheli

Belgrad Ormanları'nda ölü bulunan İsrail El-Al Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Moşe Kohen'in sürekli yanında taşıdığı not defterinin kayıp, kamera görüntülerinin silinmiş olması, cinayet şüphelerini artırdı

İstanbul Sarıyer'deki Belgrad Ormanları Neşetsuyu mevkiinde 16 Aralık 2010 günü aracının içinde ölü bulunan İsrail El-Al Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Moşe Kohen'in ölümü ile ilgili soruşturmada olayın intihar olmadığı yönünde güçlü emareler bulundu. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Tahsin Yavuz, bu yöndeki ipuçları üzerine soruşturmayı derinleştirdi. SABAH'ın ulaştığı belgelere göre savcının belirlediği önemli hususlar şunlar:
 Kohen'in yazdığı iddia edilen intihar mektubunda iki farklı tarih vardı. Polis Kriminal Laboratuvarı, mektubun tek bir şahsın el ürünü olduğu belirtse de yaklaşık iki ay muhafaza edilen mektupta kat izi bulunmaması şüphe çekti.
 Ailesi savcılığa Moşe Kohen'in sürekli yanında taşıdığı bir not defteri olduğundan bahsetti. İşyeri arkadaşları da "Olay sabahı not defteri yanındaydı" dedi. Fakat olay yerinde bu not defteri bulunamadı.

İKİ ELDE ATIŞ ARTIĞI

Kriminal incelemede Kohen'in her iki elinde de atış artığı tespit edildi. Savcılık intihar şekli, giriş ve çıkış delikleri değerlendirildiğinde olayın tek el ile yapılmış bir atış sonucu yaşandığı kanaatinde.

Belgrad Ormanları ana giriş kapısında bulunan güvenlik kameralarının bağlı olduğu bilgisayarın hardiskinde yapılan incelemede kamera kayıtlarının 16 Aralık 2010 saat 09.14 ile 17 Aralık 2010 saat 00.36 arasındaki bölümünün silindiği tespit edildi. Olayın 16 Aralık 2010 saat 13.30 sularında yaşandığı değerlendirildiğinde kayıtların bilinçli silindiği şüphesi oluştu.
 Moşe Kohen'in olay günü ormana girişi sırasında abonman kartını gösterdiği bizzat nöbetçi güvenlik görevlisi Volkan Cosun tarafından ifade edilirken, olay yeri inceleme ekipleri bu abonman kartını araçta ve üzerinde bulamadı.

ORTAKTAN ŞÜPHELİ SİNYAL!
 Kohen'in ortadan kaybolduğu dakikalarda ortağı Ü.K.'nin, ağabey Yusuf Kohen'i arayarak Moşe'nin daha önce kimliğini bilmediği kişilerce tartaklandığını gördüğünü, tehdit edildiğini bildiğini, bu nedenle hayatından şüphe ettiğini söylediği belirlendi. Kohen'in ailesi, telefonu olay yerine yakın yerden sinyal verdiği iddia edilen Ü.K.'nin bir şeyler bildiğini düşünüyor.
 Olay yeri park alanına komşu olan bir işletmenin sahibi T.Y., 14 Ocak 2011'deki ifadesinde olay yerinde olmadığını iddia etti. Ancak 17 Şubat'ta verdiği ikinci ifadesinde aracı gördüğünü, şüphelendiğini, selektör yaparak uyarıda bulunduğunu, yanında birisinin eğilmiş vaziyette oturduğundan şüphelendiğini beyan etti

Milliyet

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İsrailli Müdürün Ölümü Şüpheli
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.