Kılıçdaroğlu'ndan Büyük Gaf

DİSK Genel Kurulu'nda konuşma yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüde önüne gelen notu okuyarak büyük gafa imza attı.

GÜNCEL .
kılıçdaroğlundan büyük gaf

Beşiktaş Kültür Merkezi'ndeki DİSK Genel Kuruluna katılan Kılıçdaroğlu, konuşmasını yaptığı sırada önüne bir not uzatıldı. Toplantı konuşması sırasında önüne gelen bir notu okudu. Kılıçdaroğlu, "Bana iletilen nota göre, eski Başbakanlardan Tansu Çiller hakkında tutuklama kararı çıkarılmış" dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilerin soruları üzerine verdiği cevapta, bu konuda kendisinin bir bilgi sahibi olmadığını, bütün bilgisinin arkadaşlarının önüne getirdiği nottan ibaret olduğunu söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DÜZELTME

CHP lideri Kılıçdaroğlu toplantı sonrası yapmış olduğu açıklamada kendisine verilen bilgi notunun doğru olmadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine yapmış olduğu açıklamada: "Bana not geldi ama daha sonra o notun yanlış olduğu söylendi" ifadelerine yer verdi.

"BİR KAOS ORTAMI VAR KİMİN NE YAPTIĞI BELLİ DEĞİL "

Kılıçdaroğlu, ifade vermeye gitmeyen MİT mensupları hakkında yakalama kararı çıkarılmasıyla ilgili soruyu yanıtlarken şunları söyledi: "Sayın Başbakan’ın bir an önce açıklama yapması lazım. Devleti iyi yönetemiyor. Türkiye’yi iyi yönetemiyor. Bir kaos ortamı var. Kimin ne yaptığı belli değil. O yüzden bu aşama yorum yapma şansımızı yok. Sadece şunu söylüyorum. Ülkenin iyi yönetilmediğini artık herkes biliyor herkes görüyor. Sayın Başbakan aciz konumda. Ne yapacağı konusunda karar veremiyor. Görüşmeler üst üste devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı olayın bir tarafında, Başbakan olayın bir tarafında, Genelkurmay Başkanı olayın bir tarafında. Bu ülkede neler oluyor, bilmediğimiz neler var, bir iç hesaplaşma mı var, bir kavga mı var? Yoksa gerçekten ortada suçlular mı var ? Bunların hiçbirisi belli değil. O nedenle Türkiye’ni bu kaos ortamından çıkması için, Sayın Başbakanın bir an önce oturup bir basın toplantısıyla olayları halka anlatması lazım." Kılıçdaroğlu, "Cemaatle hükümet arasında kılıçların çekildiği iddiası var. Ne diyorsunuz? " sorusuna "Elimizde herhangi bir bulgu yok arkadaşlar. Olmadan yorum yapmak doğru olmaz" diye konuştu.

 İŞÇİLERDEN PROTESTO

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmak için kürsüye çıktığı sırada, Maltepe Belediyesi tarafından işten çıkarıldıklarını öne süren bir grup tarafından sloganlarla protesto edildi.
 

ahaber.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kılıçdaroğlu'ndan Büyük Gaf
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.