Hangi TV, Kaddafi'yi Şehit İlan Etti?

AK Parti'yi, Libya'nın alt üst edilmesine ve parçalanmasına ortak olmak ile suçlayan hangi kanal, Kaddafi'yi şehit ilan etti?

GÜNCEL .
hangi tv, kaddafiyi şehit ilan etti?
on5yirmi5/ ÖZEL
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin öldürülmesinin ardından dünya ve Türkiye kamuoyunda yayınlanan görüntüler tepki ile karşılanmıştı. Zalime zalimce davranılmasının doğru olmadığı söylenirken karşı ilk farklı çıkış ise Hugo Chavez’den gelmişti. Bugünse İşçi Partisi’ne yakınlığı ile bilinen Ulusal Kanal, Kaddafi’nin ölümü ile ilgili internet sitesinde bir haber yayınladı. “Teslim olmadı, savaştı ülkesinde şehit oldu” başlığı ile duyurulan haberde Kaddafi’den övgü ile bahsedildi.
Kaddafi'nin ölümünün ardından  Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez kanser tedavisi gördüğü Küba'dan dönüşünde bir açıklama yapmış ve onun "şehit" olduğunu söylemişti. Chavez, Libya'da muhaliflerin kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi'ni tanımayacağını da yinelemişti.
KADDAFİ ÖZGÜR BİR ANAYASA OLUŞTURDU!
“Sömürgeciliğe karşı savaşan Ömer Muhtar'dan bayrağı devralan Kaddafi, selefi gibi direndi, savaştı, teslim olmadı ve dediği gibi öldürüldü” sözlerine yer verilen haberin devamında ise Kaddafi’nin, Libya'nın 'özgür bir Arap Demokratik Cumhuriyeti' olduğunu belirten yeni bir anayasa oluşturduğu ve Mısır'da gerçekleştirilen reformları kendi ülkesinde de uygulamaya başladığı ifade edildi.
BAŞBAKAN ERDOĞAN LİBYA SALDIRISININ SAVUNUCUSU OLDU!
Haberde, Kaddafi’nin kimi Afrika ülkelerindeki Müslümanlara ve Arap ülkelerindeki sol eğilimli hareketlere destek oldu. SSCB'yle yakın ilişkiler geliştirdiği de söylenerek, Kıbrıs Barış Harekâtında Amerika'ya kafa tutarak, Türkiye'ye yardım ettiği de belirtiliyor.
Muammer Kaddafi’nin, 'Yeşil Kitap'ında vurgulandığı haberde, ekonomik projelerinden ve ülkesindeki gelir dağılımından da övgü ile söz ediliyor.
Başbakan Erdoğan’a yönelik olarak ise geçen yıl Kaddafi'nin elinden İnsan Hakları ödülü almasına rağmen “Avrupalı müttefiklerinin yolunda yürüdü ve Libya saldırısının en şiddetti savunucularından oldu” suçlaması yapılıyor.
KIYIMA UĞRAYANLAR LİBYA’NIN ZENCİLERİ
Mart ayından bu yana gerçekleşen saldırılarda, ülkedeki zenciler etnik kıyıma uğradığı ve 60 binden fazla insan hayatını kaybettiği vurgusunun yer aldığı haberde, Libya savaşının Türkiye'ye sonuçlarının ise çok ağır olduğu söylenerek şu sözlere yer veriliyor;
AKP'nin dış politikaları sayesinde Türkiye önemli ve dost ülke Libya'nın alt üst edilmesi ve parçalanmasına ortak oldu. Libya'daki 60 milyar dolarlık Türk yatırımı heba oldu, 2 milyar dolara ulaşan yıllık ihracat ise durdu. Libya'da çalışan 24 bin Türk işçisi de işinden oldu.
Amerikan destekli isyana direnen Kaddafi, "Ben devrimin lideriyim, istifa edecek bir devlet başkanı değilim. Burada savaşarak şehit düşeceğim!" demişti ve öyle de oldu.
 
 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hangi TV, Kaddafi'yi Şehit İlan Etti?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • ahmat Salı, 00:00

  arkadaşlar kaddafi kötüyada iyi ben bunu tartışmıycam müslüman lar hep zulüm görüyor ABDA VE AB BU işi tezgahlıyor şimdi libyalılar 40 yada 50 calışsın onlar bedava dan bu işler yok
 • msp1955 Perşembe, 00:00

  Allah kaddafiye rahmet etsin.1974 kıbrıs harekatında yanımızdaydı.Ambargoyu deldi ve bize yakıt ve mühimmat gönderdi.Allah rahmet etsin.
 • mansur Pazartesi, 00:00

  Tam da ulusalcı zihniyete yakışan türden bir saçmalık.
 • barış Pazar, 00:00

  cavez denilen kişi şehitliğin ne olduğunu biliyormuda yorum yapıyor o kendi işine baksın.
 • cafer Cumartesi, 00:00

  kominislerin dini aynı bu sahte ulusalcılarda türkiyede gadafi düzeni kurmak istiyorlar ama başramadılar

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.