Köprüde 15 Bin Kişiye İftar

Eyüp Belediyesi, ramazan ayının ilk gününde Haliç’teki tarihi Galata Köprüsü üzerinde 15 bin kişiye iftar yemeği verdi. İftara, siyasiler de katıldı.

GÜNCEL .
köprüde 15 bin kişiye iftar

İstanbul Eyüp Belediyesi, tarihi Galata Köprüsü üzerinde iftar yemeği verdi. Yemeğe katılan yaklaşık 15 bin kişi, eşsiz Haliç manzarası ve tasavvuf müziği eşliğinde orucunu açtı. “Eyüp Sultan İftarı” adı altında düzenlenen yemekte süzme mercimek çorbası, kadınbudu köfte, patates kızartması, makarna, iftariyelik hurma, zeytin, tulumba tatlısı ve meyve suyundan oluşan mönü ikram edildi. İftar sonrası bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ramazan ayının tüm İslam âlemine ve dünyaya hayır, bereket ve bolluk getirmesini temenni ettiğini dile getirdi. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da birer konuşma yaptı. Program, Türk Halk Müziği konseri ile sona erdi.

1.5 TON KIYMA

15 bin kişilik mönü için 1.5 ton kıyma, 900 kilogram makarna, 450 kilogram mercimek, 1 ton 150 kilogram tulumba tatlısı, 135 kilogram hurma, 135 kilogram zeytin kullanıldığı belirtildi.
 

Haber Türk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Köprüde 15 Bin Kişiye İftar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.