Dikkat! Sıcaklıklar Daha da Artacak!

Hafta sonu Güneydoğu Bölgesi 42 dereceyi görecek. Peki hangi illerde yağış var?

GÜNCEL .
dikkat! sıcaklıklar daha da artacak!
Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Marmara'da hafta sonu sıcaklıklar 31-32 derece arasında olacak.

İL İL HAVA DURUMU
Hangi illerde yağış var?
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Ege Bölgesi'nde hava sıcaklığı hafta sonuyla birlikte 35-36 dereceye kadar çıkacak.
En sıcak Güneydoğu!
Doğu Anadolu'da yalnızca Kars, Ardahan dolayları yağışlı. Bölgenin güneyi ise 35 dereceleri aşmaya hazırlanıyor. Güneydoğu'da sıcaklıklar 41-42 derecelerde. Hafta sonunda güneş yakıcı yüzünü bolca göstermeye devam edecek ve hava sıcaklığında bir değişiklik beklenmiyor.
Tansiyon ve kalp hastaları dikkat!
Güneş bolca kendini göstermeye ve etkisini iyice hissettirmeye başladı. Özellikle öğle saatlerinde güneş çarpmalarına karşı başta çocuklar, tansiyon ve kalp hastalarının dikkatli olması gerekiyor.
habertürk

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dikkat! Sıcaklıklar Daha da Artacak!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.