Fukuşima'da Yeni Tehlike

Nükleer santralin reaktör çekirdeklerinde erime başladı. Yüzlerce ton radyoaktif suyun doğaya taşma olasılığına karşı önlem alınıyor.

GÜNCEL .
fukuşimada yeni tehlike

Japonya’daki deprem ve tsunaminin ardından reaktör çekirdeklerinde erime başlayan Fukuşima nükleer santralinde yüzlerce ton radyoaktif suyun, depolandığı geçici havuzlardan doğaya taşma olasılığı belirdiği için, onbinlerce ton suyun tanklara depolanması kararlaştırıldı.

Bu amaçla hazırlanacak 370 tanktan, 100 ve 120 tonluk ikisi yola çıkarıldı. Ağustos ayına kadar santrale gelmeye devam edecek olan tankların depolayacağı toplam radyoaktif su miktarı 40.000 tonu bulacak.

Santrali işleten firma, reaktörlerden sızan radyoaktif suyun şimdiye kadar santraldeki geçici havuzlarda depolandığını, ancak bu havuzların 20 Haziran’dan itibaren yetersiz kalıp taşmaya başlayacağını, ağır yağmur yağması halinde bu taşkının daha erken olabileceğini, su tanklarının bu taşkını önleyeceğini açıkladı.

trt.net.tr

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fukuşima'da Yeni Tehlike
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.