Libyalı Fenerbahçeliler Gösteri Yaptı

Fenerbahçe forması giyen Kaddafi karşıtları, Türkiye'nin Bingazi Başkonsolosluğu önünde toplanarak, 'Bize destek verin' çağrısında bulundu.

GÜNCEL .
libyalı fenerbahçeliler gösteri yaptı

17 Şubat Devrimci Gençleri tarafından Elmuruc Caddesi'ndeki Türkiye Başkonsolosluğu önünde bir araya gelen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kalabalık, ellerinde Türkçe, Arapça ve İngilizce yazılı pankartlar taşıdı.

Muhaliflere ait bayraklar ile Fransa, Kanada, İngiltere ve Katar gibi ülkelerin bayraklarını da taşıyan göstericiler, “Libya halkı hürriyet istiyor, Türkiye nerede”, “Misrata'da halk öldürülüyor, Erdoğan silahlanmaya karşı çıkıyor” ve “Şehitlerin kanı boşa mı akıyor” şeklinde sloganlar attı.

Göstericilerin elinde “Libya halkı kalıcı Kaddafi gidici”, “Erdoğan, bu oyunu durdur” yazılı pankartlar dikkat çekti.

Daha sonra kalabalık adına açıklama yapan gençlerden Muhammed Bayku, Başbakan Erdoğan'ı, muhaliflere destek vermediği ve muhaliflerin silahlandırılmasına karşı çıktığı gerekçesiyle eleştirdi.

Erdoğan'ın kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyleyen Bayku, Erdoğan'a, “Libya halkının yanında yer alması” çağrısında bulundu.

Bayku, Türkiye'nin “halk iradesinin tek temsilcisi” olan Ulusal Geçiş Konseyini tanımasını istedi.

17 Şubat Devrimci Gençlerinin Libya topraklarına herhangi bir yabancı girmesini reddeden tutumunu sonuna kadar sürdüreceğini bildiren Bayku, ülkelerinin sonsuza kadar hür kalacağını ifade etti.

Türkiye'nin Bingazi Başkonsolosluğu önünde öğle saatlerinde yaklaşık iki saat süren gösteri, olaysız sona erdi.
 
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Libyalı Fenerbahçeliler Gösteri Yaptı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.