"Zeki Alasya Özür Dilemeli"

Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası, Zeki Alasya'yı Müslümanlardan özür dilemeye davet etti.

GÜNCEL .
zeki alasya özür dilemeli

Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen) Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Zeki Alasya'yı söylediği sözler nedeniyle Müslümanlardan özür dilemeye davet etti.

Şenocak, beraberindeki sendika üyeleriyle Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Zeki Alasya'nın ''Emek Sineması'nın sahnesinde namaz kılınacak ise hiç açılmasın'' şeklinde sözler söylediğini belirtti.Sanatçı Zeki Alasya'yı eleştiren Şenocak, herkesin konuşacaklarını önceden ölçmesi gerektiğini söyledi.

Şenocak, ''Bu topraklardan ve çoğunluğu Müslüman olan insanlardan para kazanıp karnını doyuracaksın, sonrada bu insanların dini değerlerini aşağılayacaksın. Bu durum ne sanatçılığa ne insanlığa sığar. Herkes haddini bilecek. O sinemanın sahnesinde namaz kılmak ancak orayı şereflendirir'' dedi.

Şenocak, ''Alasya, sarf ettiği sözler nedeniyle Müslümanlardan özür dilemelidir'' diye konuştu.

AA
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Zeki Alasya Özür Dilemeli"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • bahattin Salı, 16:10

    nasılda insanları sümürmüş bunca sene filmlerinde hep insanlık dersi vermiş bir insan ama kendisi nasib almamış.özür dilemeli...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.