Başörtülü Hostesler Geliyor

THY hostes almak için sınav açtı Adaylar için, Piercing ve dövme yasağı getirilirken, ilanda Başı açık olma gibi bir koşul yer almadı.

GÜNCEL .
başörtülü hostesler geliyor

THY hostes almak için sınav açtı. Adaylar için, ''Piercing ve dövme'' yasağı getirilirken, ilanda ''Başı açık olma'' gibi bir koşul yer almadı

THY Genel Müdürü Temel Kotil son genelgesinde, personelin türban takmasını engelleyen 13 Mayıs 2010 tarihli genelgedeki, "Görev mahallinde saçlar daima açık, düzgün taranmış veya toplanmış olacaktır" ifadesine yer vermemiş ve ‘’THY’de türbanlı hostes dönemi’’ yorumları yapılmıştı.

Yeni sınavda ise adaylarda, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, iyi derecede İngilizce bilmek, İstanbul ya da Ankara’da ikamet etmek, 1 Ocak 1982 ile 31 Aralık 1991 tarihleri arası doğumlu olmak, sabıka kaydı bulunmamak, şartları aranacak. Adayların ayrıca, 1.60-1.80 santimetre arasında boya sahip olmaları, boy ile kilo arasında aşırı fark bulunmaması, daha önce THY ya da başka bir hava yolları kuruluşundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmış olmamaları da gerekiyor.

Gazeteport'un haberine göre adayların THY kabin memuru üniformasını giydiklerinde vücutlarının görünen yerlerinde dövme ve piercing de bulunmayacak.

TÜRBAN TARTIŞMASI

THY Genel Müdürü Temel Kotil, 26 Kasım 2010’da yayınladığı genelgesinde personelin türban takmasını engelleyen 13 Mayıs 2010 tarihli genelgedeki, "Görev mahallinde saçlar daima açık, düzgün taranmış veya toplanmış olacaktır" ifadesine yer vermemişti.

Bunun üzerine ‘’THY’ye türbanlı hostes geliyor’’ yorumları yapılmıştı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘’THY bana bağlı bir kamu şirketi değil. Ben sadece performansa bakarım, öbür türlü işlerine burnumuzu sokmayız'' demişti. THY ise ‘’Yolcularımıza hizmet veren tüm personelimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde THY kurumsal kimliğine uygun olarak belirlenen üniformalarını giyecektir'' diyerek üstü kapalı bir açıklama yapmıştı.

THY’de yaklaşık 2 bin pilot, 4 bin 800 kabin memuru toplam 12 bin 530 personel görev yapıyor. Pilot, kabin, bilet satış ve yer hizmetleri personeli üniforma giyiyor. Genel Müdürlük, kargo, Verimli Kaynak Kullanımı, Bilgi İşlem, Eğitim Başkanlığı gibi birimlerde ise üniforma giyilmiyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başörtülü Hostesler Geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • yasemin Salı, 16:52

  merhaba.Kabin hostes olma olasılığımız yüzde kaç acaba?
 • sevda Pazartesi, 14:54

  Türbandan korkmuyoruz. icindekinin samimiyetine güvenmiyoruz. bu da bizim degil din'i siyasete alet edenlerin sucu.
 • demet Pazar, 22:05

  gayette hoş olur valla ne var bu türbanda arkadaş yiyo sanki bu türbanlılar herkesi bu ne korkudur türbandan yaa pess....
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazar, 6 Şubat

 • hatice Pazar, 01:37

  ödünüz kopuyo bu eşarpatn :) arabistana hacıları götüren uçaklardakı kızlar bunlar o mubarek yerlerdedemi çıplak gezsinler. :)
 • geceyıldız Pazar, 01:16

  Bu nasıl bir haberdir. Sanki başörtülü hostes olması imkansızmış gibi. Kopyala yapıştır haberler size yakışmıyor. Hiç olmazsa habere kendi yorumunuzu katsaydınız. Yada hiç koymasaydınız... Haberin özellikle başlığına tekrar bakarsanız başaörtülüler ülkeyi basıyor havasında olduğunu görürsünüz...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.