Enkazda Telefonu Açan kimlerdi?

BBP avukatlarından ve partinin MYK üyesi Kemal Yavuz, kazayla ilgili çok önemli iddialarda bulundu.

GÜNCEL .
enkazda telefonu açan kimlerdi?
Samanyolu Haber Televizyonu'nda yayınlanan Prof. Dr. Mümtazer Türköne ve Faruk Mercan'la Endaze programında BBPlideri Muhsin Yazıcıoğluyla birlikte 5 kişinin de vefat ettiği olay masaya yatırıldı.
Programa BBP avukatlarından ve partinin MYK üyesi Kemal Yavuz çok önemli iddialarda bulundu.
KOORDİNATLARI İŞARETLENMİŞ HARİTA NEDEN KRİZ MERKEZİNE ULAŞTIRILMADI?
Helikopterin düşmesinden sonra hem jandarma hem de emniyet istihbaratının derhal TiB'e (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına) müracaat ettiğini, TİB'in de helikopterin düştüğü yerin koordinatlarının işaretlendiği bir haritayı kendilerinden talep edildikten yarım saat sonra oluşturulduğunu ve bu haritada sekiz kilometrekareye sıkıştırılmış bir koordinat verildiğini ancak bu koordinatlı haritanın kriz merkezine ulaştırılmadığını söyledi.
Avukat Kemal Yavuz: "Olayın oluş şekli şu: Hem jandarma hem de emniyet istihbaratı derhal TiB'e müracaat ediyor. TİB bu haritayı oluşturarak kendilerine ulaşıldığından ilk yarım saat içersinde, Türkcel'in ve Avea'nın baz istasyonları çakıştırılarak oluşturuluyor. Üçüncü bir baz istasyonu olmuş olsaydı eğer noktasal koordinat verilebilirdi ama o günkü ilk anda oluşturulan harita bu harita. Bu haritada 8 kilometrekareye sıkıştırılmış bir koordinat var. Ancak kriz merkezine bu koordinat hiçbir zaman ulaştırılmadı. Ne jandarma aracılığıyla ulaştırıldı ne emniyet aracılığıyla ulaştırıldı? Daha vahimi bu koordinatlar 20 dakika içinde ilgili birimlere ulaştırılmış durumda. Yani Kahramanmaraş Jandarma komutanlığına ulaştırılmış durumda ve yine Kahramanmaraş Emniyetine ulaştırılmış durumda. Ama hiçbir şekilde bu kriz merkezine ulaşmadı. Burada arama kurtarma faaliyetinde oluşan zaafın, gecikmenin birden fazla hayat kaybına neden olan bu vakada ilgililerin doğrudan kusurunun olduğu inancındayım."
O TELEFONU AÇANLAR KİMLERDİ?
Endaze'ye katılan Avukat Kemal Yavuz İsmail Güneş'in fotoğraf makinesinden çıkan ve savcılıkça incelenen hafıza kartındaki olaydan birkaç dakika önce çekilmiş fotoğraflarda havanın da öyle iddia edildiği gibi çok sisli filan olmadığını belirtti ve daha vahim bir iddia olarak da Yakınlarının, kazada vefat edenSivasBBP il başkan yardımcısı Yüksel Yancı'nın telefonunu aradıklarını ve iki kez telefonu birilerinin açtığını ve Yüksel Yancının şu anda görüşmeye müsait olmadığını söylediklerini bu ifadelerin de dosya kapsamında yer aldığını ifade etti.
BBP Avukatı Kemal Yavuz: "Ben size daha vahim bir şey söyleyeyim bununla bağlantılı olarak: Yüksel Yancı'nın telefonu iki kez aranıyor, şey bir çok kez aranıyor da, iki kez cevap veriliyor. Arayan kişilerin savcılık dosyasında beyanları var. Biz aradık, aradığınız kişi şu anda görüşmeye müsait değil dediler bize diyorlar, arka fondan da bir çok ses geliyordu diyor. İkinci kez aradım, üç erkek kendi arasında konuşuyordu bir şekilde diyor. Dosya kapsamında olduğu için konuşuyorum bunları ben."
 
Samanyoluhaber
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Enkazda Telefonu Açan kimlerdi?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.