Haftasonu Hava Nasıl Olacak

Meteorolojiden alınan son tahminlere göre hafta sonu İstanbulluları yağışlı bir hava bekliyor olacak

GÜNCEL .
haftasonu hava nasıl olacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeyi (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova), Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Balıkesir, Mersin, Konya ve Karaman çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerler ile Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI:

Kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat), Kuzey Ege kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI:

Kuzey, iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın batıdaki kıyı ilçelerinde (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca) kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli kar yağışı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat), Kuzey Ege kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA MARMARA:

Parçalı yer yer çok bulutlu, Kırklareli, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Balıkesir çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek. Trakya kesimi ile bölgenin güneydoğusunda gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, güneyi ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Aydın ve Muğla çevrelerinde sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin kıyı kesimleri ile Manisa çevrelerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, akşam saatlerine kadar Antalya'nın batısındaki kıyı ilçelerinde (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca), akşam saatlerine kadar Burdur ile Isparta çevrelerinde kuvvetli olmak üzere; kıyılarda yağmur, Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, güney ve batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Konya il merkezi ve güney ilçeleri ile Karaman çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kıyı kesimleri hafif yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Haftasonu Hava Nasıl Olacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.