Mısır, İnterneti Tamamen Yasakladı

Muhalefetin sokaklara dökülmesinin ardından Mısır'a internet yoluyla ne dışarıdan içeriye ne de içeriden dışarıya bir veri alış verişi var.

GÜNCEL .
mısır, interneti tamamen yasakladı
Muhalefetin sokaklara dökülmesinin ardından Mısır'a internet yoluyla ne dışarıdan içeriye ne de içeriden dışarıya bir veri alış verişi var.
 
Sabahın erken saatlerinde Mısır'da internetin fişleri tamamen çekildi. Yani Mısır'da dört ana internet servisi olan Link Egypt, Vodafone/Raya, Telecom Egypt, Etisalat Misr'ın faaliyetleri tamamen durduruldu.
 
Artık Mısır'a internet yoluyla ne dışarıdan içeriye ne de içeriden dışarıya bir veri alış verişi var.
 
Mısır, internette, kelimenin tam anlamıyla "yok oldu."
 
Bilgisayar uzmanları Mısır'da yaşananın, yani internetin topyekün ortadan kaldırılmasının, internet tarihinde bir ilk olduğunu söylüyor. İnternet bağlantısı tamamen kesildi.
 
Çin, halkının çervim içi göreceği materyale uzun zamandır sansür uyguluyor. İran'da da 2009'da internet hizmeti tartışmalı seçimler sonrası protestocuları frenlemek için kesilmişti. 2007'de de Burma'da da büyük şehirlerdeki ana iletişimi fiziksel olarak koparmak için internet bağlantısı kesilmişti, fakat Burma'daki askeri diktaya karşı olan eylemciler cep telefonu ve uydu bağlantıları ile bu engeli aşmıştı.
 
Bugüne kadar hiç bir vakada Mısır'daki gibi topyekün bir müdahalenin söz konusu olmadığını söyleyen uzmanlar, koordineli bir çabayla bunun yapıldığını ve internet bağlantılı mobil telefonlardan laptoplara kadar bütün cihazların bu engellemeden etkilendiğini söylüyorlar.
 
İran, internetle ilişkili ekonomilerini ve pazarlarını etkileyeceğinden internet bağlantılarının önemli bir bölümünü hiç bir zaman kesmedi.
 
 
Habertürk
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mısır, İnterneti Tamamen Yasakladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.