Assange’ın Hayatı Film Oluyor

Halen ev hapsinde tutulan WikiLeaks kurucusu Julian Assange'ın hayatı ve gazetecilik macerası iki ayrı projeyle beyaz perdeye taşınacak.

GÜNCEL .
assange’ın hayatı film oluyor

ABD başta olmak üzere pek çok devletin gizli diplomatik yazışmalarını ele geçirip yayımlamaya başlayan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, beklendiği üzere film prodüktörlerinin ilgisini çekti.

 

Amerikan HBO ve Universal firmaları Assange’ın başından geçenlere ilişkin sinema ve televizyon filmi çekmek için hazırlıklara başladı. HBO’nun projesi, Assange’ı ve belge açıklama sürecini yakından izleyen New Yorker dergisi muhabiri Raffi Haçaduryan’ın notlarına dayanıyor. HBO projesine BBC de finansman ortağı olarak katılıyor.

 

İkinci projeyse Sundance Film Festivali’nde açıklandı. Oscar ödülü sahibi yöetmen Akex Gibney tarafından çekilecek belgesel, Assange ve WikiLeaks’in yakın tarihini beyaz perdeye taşıyacak.

Halen İngiltere’de ev hapsinde tutulan Julian Assange, cinsel taciz suçlamasıyla İsveç’te hakkında çıkarılan tutuklama emri ertesinde İngiltere’nin hakkında vereceği iade duruşmasının sonucunu bekliyor.

 

Aynı zamanda otobiyografik bir kitap üzerinde çalıştığını da açıklayan Assange, WikiLeaks’in finansmanı için kullanmak üzere kitabın yayın haklarını şimdiden 1.3 milyon dolara sattı.

 

Ntvmsnbc

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Assange’ın Hayatı Film Oluyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.