Mecliste Kravat Kavgası

Almanya parlamentosunda kravat kavgası çıktı. Bir Alman milletvekili kravat takmayı reddedince disipline sevk edildi.

GÜNCEL .
mecliste kravat kavgası

Sol Parti'den milletvekili Andrej Hunko ile Yeşiller Partisi milletvekili Sven-Christian Kindler, meclis başkanlarının başkanlık kürsüsünde oturdukları sırada kravat takmaları yönündeki uyarılarına kulak asmayınca, üstlendikleri katiplik görevine son verildi.

 

Hunko Alman radyosuna yaptığı açıklamada "Ben özgürce seçilmiş bir temsilciyim. Bu bir hiyerarşi ifadesi. Kendimi seçmenlerimden izole etmek istemiyorum. Çoğu kravat takmıyor" diye konuştu.

 

Gazeteport'un haberine göre; Almanya'da milletvekillerinin parlamentoda kravat takmaları gerekmiyor, ancak başkanlık kürsüsünde oturdukları ve televizyonda görüdükleri zamanlarda kravat takmak zorundalar.

 

Tartışma, perşembe günü Hunko'nun yerine atanan bir başka Sol parti üyesi Alexander Suessmair kravat takmamasıyla alevlendi. Suessmaier hızla değiştirildi ve yerinde kravatlı bir başka partili Agnes Alpers getirildi.

 

Aslıda tartışma aralık ayında Başbakan Angela Merkes'in lideri olduğu Hristiyan Demokratlar'ın genel sekreteri Jens Koeppen'in milletvekillerinin kravat takması ve ceket giymesinin gerektiği yönünde bir mektup göndermesiyle başladı.

 

Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mecliste Kravat Kavgası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.