'3 Generalin Terfisi Mümkün Değil'

Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "3 generalin terfisi mümkün değil" dedi.

GÜNCEL .
3 generalin terfisi mümkün değil

Yüksek Askeri Şura'da terfileri yapılmayan 3 generalin durumuyla ilgili Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin kararı sonrası başlayan yeni tartışmaya Savunma Bakanı Vecdi Gönül de katıldı. Gönül, "3 generalin terfisi mümkün değil" dedi.

 

Yüksek Askeri Şura'da terfileri yapılmayan 3 generalin durumuna ilişkin hükümet kanadından ilk açıklama geldi. Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin (AYİM) Balyoz sanığı 3 generalin terfi ettirilmesi yönündeki kararına ilişkin soruları yanıtlarken, "3 generalin terfisi mümkün değil" dedi.

 

TERFİ TARTIŞMASININ GEÇMİŞİ

AYİM, 24 Aralık'ta Balyoz davası sanığı Tümgeneral Gürbüz Kaya, Jandarma Tümgeneral Halil Helvacıoğlu ve Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu'nun ''bir üst rütbeye terfi ettirilmeme işleminin iptali'' için açtığı davada işlemin iptaline karar vermişti. 10 üye ile yoplanan mahkemedeki 10 asker de generallerin terfi ettirilmesi gerektiğini söyledi. Ancak terfiler üçlü karar ile oluyor. Ancak önce Milli Savunma Bakanlığı terfiler için teklif vermesi lazım. 60 gün içinde bu teklif verilmezse Milli Savunma Bakanı görevi kötüye kullanmakla suçlanabilir.

 

Akşam

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git '3 Generalin Terfisi Mümkün Değil'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.