Mavi Marmara Yolcusuz Dönüyor!..

İsrail’in kanlı saldırısına maruz kalan yolcularıyla Çanakkale’den hareket etmesi planlanan Mavi Marmara, İstanbul’a teknik sebeplerle boş dönecek.

GÜNCEL .
mavi marmara yolcusuz dönüyor!..
İsrail’in kanlı saldırısında 9 şehit verilen Mavi Marmara gemisinin Çanakkale’den İstanbul’a boş döneceği belirtildi. Bu durum, kanlı saldırı sırasında olup da Çanakkale’den İstanbul’a yapılacak seferde de gemide yolculuk edenler ve onlara eşlik edecek vatandaşlar karara tepki gösterdi.  

VALİ ATALIK’DAN ‘BOŞ DÖNECEK’ AÇIKLAMASI
Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Çanakkale'nin Kepez Limanında bekletilen ''Mavi Marmara'' gemisinin, kısa bir süre sonra yola çıkacağını belirtirken gemiye binmeyi bekleyenler için kötü haber verdi.
 
Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Çanakkale'nin Kepez Limanında bekletilen ''Mavi Marmara'' gemisinin, resmi işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kısa bir süre sonra İstanbul'a doğru seyre çıkacağını bildirdi.
 
Atalık, yaptığı açıklamada, geminin şu sıralarda yola çıkmaya hazırlandığını söyledi.
Teknik ve hukuki nedenlerle gemiye kaptan ve mürettebat dışında kimsenin binmesinin mümkün olmadığını dile getiren Atalık, bununla ilgili olarak İHH İnsani Yardım Vakfının yöneticileriyle görüştüklerini ifade etti.
 
Vakıf yöneticilerinin, liman önünde gemiye binmek üzere bekleyen vatandaşları bilgilendireceğini vurgulayan Atalık, şunları kaydetti:
''Mevzuat gereği ve teknik nedenlerle, gemiye sadece kaptan ve mürettebat binebilecek. Geminin teknik konularda bazı eksiklikleri var. Tersaneye bunun için gidiyor, oraya kadar gitme izni bulunuyor.
Teknik ve hukuki nedenlerle gemiye kaptan ve mürettebat dışında kimsenin binmesine izin vermemek zorundayız, onların hayatını tehlikeye atamayız.''
 
Vali Atalık, geminin resmi işlemlerinin tamamlanmasının ardından kısa bir süre içinde İstanbul'a hareket edebileceğini belirtti.
 
İHH: ÇOK BADİRELER ATLATTIK
Karara tepki gösteren İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri ise bir açıklama yaparak, “Bizim kimseyle meselemiz yok. Biz çok badireler atlattık. Yarın yüzbinlerin katılımıyla herkese cevabını vermiş olacağız.” diye konuştu.  
 
Daha sonra İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan bir yetkili, Kepez Limanı önünde bekleyen vatandaşlara, gemiye binilemeyeceğini ifade ederek, Mavi Marmara'yı, İstanbul'da karşılayabileceklerini söyledi. Bunun üzerine bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Ardından gemiye binmesi beklenenler otobüslerle İstanbul’a doğru hareket etti.
 
Geminin bugün planlanan saatte İstanbul’da olacağı belirtildi.


AA-on5yirmi5

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mavi Marmara Yolcusuz Dönüyor!..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.