Kameraya Takılan O İlginç An!

Direksiyona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçti, yan koltuğa ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oturdu. Arka koltukta ise Afganistan ve Pakistan liderleri

GÜNCEL .
kameraya takılan o ilginç an!

Çırağan Sarayı'nda yapılan Türkiye-Afganistan-Pakistan Üçlü Zirve Toplantısı'na katılan liderler saat 12.00 sıralarında cuma namazı için buradan ayrıldı.

Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii'ne doğru yola çıkan liderler ayrı ayrı makam aracı yerine aynı makam aracını tercih etti. Liderler Cumhurbaşkanı Gül'ün makam aracı seçti.

Direksiyona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçti, yan koltuğa ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oturdu. Arka koltuğa ise Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari oturdu. 4 lider geniş güvenlik önlemleri altında bu şekilde camiye kadar geldi. Araçtan inen liderler hep beraber camiye girdi.

BU KEZ GÜL DİREKSİYONDA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı araçla Cuma namazı için Dolmabahçe camiine gelen konuk Devlet Başkanlarını bu kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül taşıdı.

* Abdullah Gül namaz çıkışında kendi makam aracının direksiyonuna geçti, yanına Afganistan Devlet Başkanı Hamit Karzai oturdu, arka koltukta ise Pakistan Devlet Başkanı Zerdari yer aldı. Aracı Başbakan Erdoğan uğurladı.

* Bu arada camiden ilk çıkan Afganistan Devlet Başkanı Karzai Afganistan'da Taliban'a silah sağladığı öne sürülen önemli bir ismin yakalanmasıyla ilgili soruyu, "Operasyon olduğunu biliyorum ancak detaylı bilgim yok" diye yanıtladı.

* Konuklarıyla Çırağan sarayına gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül habercilerin "İstanbul'da araba kullanmak nasıl bir duygu" şeklindeki sorusunu kısa yanıtladı; "özlemişim"

Milliyet

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kameraya Takılan O İlginç An!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.