Suyu Türkçe isteyen Lefter'e Yunan Zulmü

Atina'da rahatsızlanan Fenerbahçe'nin efsane milli gölcüsü Lefter Küçükandoniyadis'ün hastanede Türkçe zulmü gördüğü ortaya çıktı.

GÜNCEL .
suyu türkçe isteyen leftere yunan zulmü

Lefter'in Atina'da tedavi gördüğü hastenede Türkçe konuşarak su istediğini ve hemşirelerin bu yüzden kendisinden bir bardak suyu esirgediğini Burhan Ayeri Akşam Gazetesi'nin web sitesinde kaleme aldı.

Burhan Ayeri'nin ifadeleri şöyle: "Kaynak sağlam. Futbolumuzun ordinaryüsü Lefter bilindiği gibi Atina'da rahatsızlandı. Kaldırıldığı hastanede inadından başına ilginç bir olay geldi. Yunanlı hemşeriye "Kızım bana bir bardak su ver" dedi. Tabii Türkçe. Aradan iki saat geçti, sudan haber yok. İsteğini tekrarladı. Ama yine Türkçe olarak. Dördüncü saatin sonunda yanına gelen karısına "Bunlar bana su getirmiyor" diye şikâyet etti. Bu kez eşi çıkıştı; "Tabii getirmezler. Hep Türkçe söylüyorsun". Küçükandoniyadis, bu uyarıya da direndi. Bu sefer karısı hemşireleri fırçaladı ve beklenen su geldi. Anlayacağınız, Baba Lefter, Arnavut kanlı bir Hıristiyan ama hepimizden fazla Türk."

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Suyu Türkçe isteyen Lefter'e Yunan Zulmü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.