Clinton Davutoğlu'ndan Memnun

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GÜNCEL .
clinton davutoğlundan memnun

   ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na, Türkiye'nin İsrail'de çıkan yangın için yangın söndürme uçağı göndermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

     Davutoğlu, "Bölgesel Güvenlik Zirvesi, Manama Diyalog" toplantısı için bulunduğu Bahreyn'in başkenti Manama'da, İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki ile Muttaki'nin kaldığı otelde bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, Muttaki'nin P5+1 ülkeleri ile 5-6 Aralıkta Cenevre'de yapılacak toplantı öncesi Davutoğlu'na bilgi verdiği belirtildi. 

     Öte yandan, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Manama Diyalog toplantısının açılış yemeğinde, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile bir süre sohbet etti. Davutoğlu'nun Clinton ile Washington ziyaretini değerlendirdiği öğrenildi. Konuşma sırasında Clinton'ın Davutoğlu'na, Türkiye'nin İsrail'de çıkan yangın için yangın söndürme uçağı göndermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği kaydedildi. 

     Davutoğlu'nun, yemekte Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi ile de görüşerek, Irak'ta hükümet kurma çalışmaları hakkında bilgi aldığı ifade edildi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Clinton Davutoğlu'ndan Memnun
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.