Erdoğan'dan 3 General Yorumu

Başbakan Erdoğan, AYİM’in 3 general hakkında verdiği ret kararını değerlendirdi. İşte Erdoğan’ın yorum…

GÜNCEL .
erdoğandan 3 general yorumu
Başbakan Erdoğan'dan AYİM'nin üç general konusundaki kararını değerlendirdi. Erdoğan, teşekkür için arayan Netanyahu'nun ilişkileri düzeltme konusundaki temennisine verdiği cevabı da açıkladı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin 3 generalin başvurusuna ret kararına ilişkin olarak, ''Karar doğrusu tabiiki bizim de beklentimizdi diyebilirim'' dedi.
 
Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarının tavsiye kararı olacağı yönündeki haberlerle ilgili olarak, ''Bu haberi ben gazetede okudum. Benim önüme gelmiş böyle bir düzenleme yok. Böyle bir düzenlemeyi, böyle bir çalışmayı kim yapıyor onu da bilmiyorum'' dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile ilişkiler konusunda da, ''Böyle bir olay nedeniyle geleceğe yönelik İsrail-Türkiye ilişkilerinde ne olur konusunda, Sayın Netanyahu bizi teşekkür için aradılar.
 
Türkiye'nin böyle bir dönemde yaşadıkları bu yangın olayına karşı gösterdiği ilgi sebebiyle bunun geleceğe yönelik ilişkilerde de olumlu bir vesile teşkil etmesi taleplerini de telefonlarında ifade ettiler.
 
Ama bizim biliyorsunuz bu konu ile o konuları birbirine karıştırmamak ve bizim taleplerimiz zaten belliydi. Bu talepler çözülmediği sürece münasebetlerimizin geçmişteki gibi olamayacağını da ifade etmiştik. Bu taleplerimizin bir kısmı yerine geldi, ama gelmeyen neydi? Gelmeyen de özür meselesi bir de tazminat konusu, bunların çözümü gerekirdi. Bunun halli geleceğe yönelik olumlu bir sürecin başlamasına vesile olabilir'' dedi.
 
AA
 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan'dan 3 General Yorumu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.