Gazze'ye 34 Gemi Daha

Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki Nisan ayında 34 gemilik bir filoyla yola çıkılacağı belirtildi.

GÜNCEL .
gazzeye 34 gemi daha

Özgür Düşünce ve Kültür Derneği Müdürü Meryem Zekut, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Girişiminin Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki Nisan ayında 34 gemilik bir filoyla yola çıkacağını belirtti.

Fransa’da düzenlenen Filistin Halkıyla Dayanışma Haftası etkinliklerine katılan Zekut yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Filoya birçok Arap kökenli dayanışmacının yanında çok sayıda Avrupalı aktivist de katılacak. Kafilede ayrıca Müslümanların yanında Müslüman olmayan dayanışmacılar da bulunacak. Bu girişimin amacı işgal rejimi Filistin halkının hak ve hukukunu itiraf etmeye zorlamak ve Gazze kuşatmasını kırmaktır.”

İnsan hakları aktivisti Zekut yaptığı açıklamanın devamında, Filistin Halkıyla Dayanışma Haftasında Gazze halkının çektiği sıkıntıları anlatan resim sergisinin yanında Gazze savaşını anlatan birçok belgeseli de kamuoyuna sunduklarını ifade etti.

Fransa’nın birçok şehrinde yaptıkları etkinliklere büyük bir katılımın olduğuna dikkat çeken Zekut, etkinliklerde özellikle Siyonist ürünlerin boykot edilmesi üzerinde durduklarını söyledi.

Filistin Enformasyon

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gazze'ye 34 Gemi Daha
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.