Clinton Artık Seçime Girmeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton,bundan sonra herhangi bir siyasi makam için seçimlere girmeyecek.

GÜNCEL .
clinton artık seçime girmeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, 2012 yılındaki başkanlık seçimleri dahil olmak üzere bundan sonra herhangi bir siyasi makam için seçimlere girmeyi planlamadığını söyledi.
 

Önceki başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı olabilmek için girdiği yarışı şu anki başkan Barack Obama'ya karşı kaybeden Clinton, Fox televizyonunda katıldığı programda, ülkesi için çalıştığı şu anki görevinden memnun olduğunu ifade etti.


2012 yılında yapılacak seçimlerde başkanlık için yeniden aday olmayacağını, diğer seçimlerde de herhangi bir görev için yarışma niyeti bulunmadığını belirten Clinton, ''Yaptığım işi seviyorum ve çok mutluyum. ABD'nin güvenliği, çıkarları ve değerlerini geliştirmek için elimden geleni yapmaya kendimi adamış durumdayım'' dedi.
 

Dışişleri Bakanı Clinton'ın bu sözleri, Obama'nın 2012 başkanlık seçimlerinde Clinton'ı başkan yardımcısı olarak seçebileceği, şu anki başkan yardımcısı Joe Biden'i ise Dışişleri Bakanlığına getirebileceği yönündeki spekülasyonların ardından geldi.    


ABD'nin eski başkanlarından Bill Clinton'ın eşi olarak Beyaz Saray'da geçirdiği 8 yılın ardından Hillary Clinton, New York'tan iki dönem senatörlük yapmış, 2008 başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayının belirlenmesi sürecinde yarışı Barack Obama'ya karşı kaybetmişti.
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Clinton Artık Seçime Girmeyecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.