Bu da Bayrak İndirme Töreni

Günübirlik düzenlenen bayrak indirme töreni, vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

GÜNCEL .
bu da bayrak indirme töreni

Pakistan'ın Lahor ile Hindistan'ın Amritsar kentleri arasındaki Wagah Sınır Kapısında günübirlik düzenlenen bayrak indirme töreni, vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Pakistan'ın 1947 yılında Hindistan'dan ayrılması ile başlayan Wagah Sınır Kapısındaki bayrak indirme töreni, her gün düzenli olarak yapılıyor.

Törenden yaklaşık 2 saat önce sınırda kendileri için oluşturulan tribüne yerleşen iki ülke vatandaşları, ülkeleri için coşkulu tezahüratlarda bulunuyor. Bu sırada bazı amigolar, ellerinde bayraklarla seyircileri daha da coşturmaya çalışıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende, aşırı ilgi nedeniyle çoğu kişi dışarda kalıyor.

İki ülke askerlerinin yerlerini almasıyla başlayan törende, önce sınır kapısı açılıyor. Bu sırada askerler karşılıklı olarak sert hareket ve mimiklerle adeta gövde gösterisi yapıyor. Karşılıklı olarak kendi bayraklarını indiren askerler, tokalaşarak töreni bitiriyor.

Törene iki ülke vatandaşlarının yanı sıra turistler de yoğun ilgi gösteriyor.
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bu da Bayrak İndirme Töreni
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.