Füze Kalkanı'na Tepki

Nato'nun Türkiyeye yerleştirmek istediği füze kalkanı sistemine Saadet gençliğinden tepki

GÜNCEL .
füze kalkanına tepki

Partisi'nin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan Saadet Partisi Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa AKAR, Füze kalkanı sistemi ile ilgili "Tarihi hata olur" diyerek hükümeti uyardı.

Nato tarafından Türkiye'ye kurulması düşünülen füze sistemi konusunda Saadet Partisi (Sp)'nin tavrının çok açık olduğunu ifade eden Akar, Hiçbir şekilde tartışılması bile düşünülemez dedi.

Açıklaması'nın devamında ; Ülkemiz de kurulması düşünülen füze sistemi hakkında mevcut siyasi iktidar halkın tepkisinden çekindiği için bugün 'evet' diyemediğini ancak sonunda 'evet' diyebileceği konusunda endişelerimiz var.

Yıllardır bu çoğrafyalar uzerinde hüküm surmuş bir medeniyetin insanları olarak bölgemizde kendi füze kalkanımızı kurmamız gerekirken, bir başka gücün güdümünde oluşturulacak füze kalkanına 'Evet' demek tarihi bir hata olarak kayıtlara geçecektir.

Böyle bir hata Ülkemizin komşuları ile olan ilişkilerini zedeleyecek, Ülkemizin bölgedeki saygınlığına ve itibarına gölge düşürecektir.

Bu kalkan, esas itibariyle İran’a karşı oluşturulmaktadır. Amacı İsrail’in veya ABD’nin İran’a saldırması halinde İran’dan gelecek saldırılara karşı israil'i korumaktır. Bunun başka türlü yorumlanması da mümkün değildir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Füze Kalkanı'na Tepki
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.