İsraillilere Dünya Zehir Oldu

İsrailli turistler, Mavi Marmara saldırısına tepkiler yüzünden ülkelerinden dışarıya adım atamıyor.

GÜNCEL .
israillilere dünya zehir oldu

Haber: Samet Doğan

Özellikle Mavi Marmara katliamı sonrasında dünyanın tepkisini üzerine toplayan ve örgütlerin birincil hedefi haline gelen İsrail hükümetinin, halkını ilişkileri kuvvetli olan ülkelere dahi gönderemediği kaydedildi.

Türkiye başta olmak üzere özellikle Arap alemine gitmekten çekinen turistlerin, herhangi bir alışveriş sırasında tüccarlardan beklenmedik tepki aldıkları ve can güvenliği tehlikesi nedeniyle İsrail’den ayrılamadığı ifade edilirken, İsrail ilişkilerinin en güçlü olduğunu Mısır’ın turistik bölgesi Sina’ya dahi gidemedikleri bildirildi.

“KORKUMUZ CEYŞUL İSLAM”

İsrailli turistler, El Kaide'ye yakınlılığını belirten İslam Ordusu örgütünün saldırılarına maruz kalmaktan korktuklarını, güvenlik ne kadar güçlü olursa olsun can güvenliğinden endişe edildiği kaydedildi.

BAKANLARI BİLE ÇIKAMIYOR

İsrailli bakanların İngiltere gibi pek çok ülkede haklarında açılan davlar nedeniyle tutuklanmaktan korktukları için ziyarette bulunamadıklarını biliniyor. En son Gazze Şeridi'nde 2002'de düzenlenen ve 14 sivilin öldüğü hava saldırısı sırasında İsrail İç Güvenlik Bakanı olan Avi Dichter, bu nedenle tutuklanabileceği gerekçesiyle İspanya ziyaretini iptal etmişti.
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İsraillilere Dünya Zehir Oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.