Eylem Talimatı TV’den

Taksim Meyda’nında kendini patlatan Vedat Acar’ın eylem talimatını Roj Tv aracılığı ile aldığı ortaya çıktı.

GÜNCEL .
eylem talimatı tv’den

Taksim saldırısını gerçekleştiren Vedat Acar'ın kimliğinin ortaya çıkmasının ardından polis, saldırı detaylarını da belirlemeye başladı. Yapılan incelemelerde Vedat Acar'ın eylem talimatını şifreli olarak Roj TV üzerinden aldığı tespit edildi. Polis, bombacının şifrelerinin peşine düştü. 8 Ekim tarihinde bombalarla birlikte İstanbul'a gelen ve Şirinevler'de bir daire kiralayan Acar'ın ev sahibinden ilk isteğinin televizyona Roj TV'yi kurmak olduğu öğrenildi.

Canlı bombanın bu isteğini öğrenen polis son 1 ay içerisinde yakalanan teröristlerin ifadelerini yeniden incelemeye aldı ve metropol eylemlerinde, teknik takibe takılmamak için teröristlere eylem talimatının televizyon ve radyo yayınlarındaki şifreli mesajlarla verildiğini belirledi. Canlı bombanın evinde inceleme yapan polis Roj TV izlemek için uydu anteni kurulduğunu tespit etti. Bunun üzerine Acar'ın da saldırı talimatını Roj TV'de yayınlanan bir müzik klibindeki şifreyle aldığını saptadı. Polis şimdi Roj TV ve Mezopotamya Radyo'nun eski kayıtlarını inceleyerek canlı bomba Vedat Acar'ın hangi şifre ile harekete geçtiğini araştırıyor. Polis, canlı bomba Vedat Acar'ı, eylemi gerçekleştirdiği 31 Ekim sabahı Taksim Meydanı'na getiren taksi ve şoförü de araştırıyor. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Eylem Talimatı TV’den
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.