Türkiye'nin Gündemini Sarsan ''Susamam'' klibinde Lipton Detayı!

Türkiye yaklaşık 10 gündür, Susamam isimli rap parçasını konuşuyor.

GÜNCEL .
türkiyenin gündemini sarsan susamam klibinde lipton detayı!

18 sanatçının bir araya gelerek, Türkiye'nin sorunlarını ele aldıklarını ifade ettikleri ''Susamam'' isimli parça gündemden düşmüyor. 1 hafta içerisinde youtubeda 20 milyondan fazla görüntülemeye sahip olan parça, pek çok konuda sert eleştiriler getiriyor.

Doğa'dan denizlere,kuraklıktan insan haklarına,hukuktan sokağa ve daha bir çok konuda ses getirecek ifadeler kullanılan şarkıyla alakalı iddialarda bitmiyor.

Şarkının 2. bir Gezi hareketi kalkışmasına öncülük ettiğini söyleyenler ile tamamen milli bir ruh ile memleketin sorunlarına parmak basma çabası olduğunu ifade edenler 2'ye ayrılmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde, parçaya eşlik edenlerden ''Miraç'' isimli rapçinin HDP çıkışı da çok fazla tartışmalara sebep olmuştu. Tam bu noktada yeni farkedilen bir detay kafalarda soru işaretlerini artırır nitelikte.

Baştan sona fevkalade düşünülmüş ve duyguların iyi yansıtılmış olduğu klipte, sokak teması işlenirken kağıt toplayıcılarının arabalarının üzerindeki ''Lipton'' kutusu dikkatlerden kaçmadı. Birileri tarafından finanse edildiği iddia edilen klip için bu durum kafalarda soru işareti yarattı.

Reklam alınmadığını ve zaten şarkının misyonunun reklam üstü olduğunu ifade eden çevreler, klibin ne zor şartlarda çekildiğini ifade ederek kısa videoları sosyal mecralardan paylaşıyor. Ancak bu kadar iyi çalışılmış bir parçada bunun gözden kaçmış bir detay olduğunu düşünmek de açıkcası kimi çevrelere göre pek kolay görünmüyor.

Klibin 13. dk 30. saniyesinde görünen detayda, hiç buruşturulmamış ve rengi soluklaştırılmamış şeklinde gözüken ''Lipton'' kutusu, tartışmaları daha da alevlendirecek gibi görünüyor. 

Bildiğiniz üzere Lipton Unilever şirketine bağlı bir içecek. İngiltere merkezli büyük bir içecek şirketi olan Unilever aynı zamanda bir dünya markası olan Pepsi'ninde üreticisi.

Türkiye'nin

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Türkiye'nin Gündemini Sarsan ''Susamam'' klibinde Lipton Detayı!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • fsdffdgv Cumartesi, 21:55

    kos koca şarkıda bi bunamı odaklandınız işte günümüz medyası haklı şeyleri haksız gösteriyolar

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.