Özyeğin Üniversitesi'nden skandal ''ERKEKLİK'' sempozyumu

İstanbul Özyeğin Üniversitesi, 12-14 Eylül tarihleri arasında '2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu' adı ile skandal bir etkinlik gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Yahudi konuşmacıların da katılacağı sempozyumda, "Sünnet karşıtı Müslüman erkekler, cinsiyetçilikle mücadele sürecinde muhalif erkeklikler, toplumsal cinsiyet, bilinçli erkeklerin 'erkekliği dönüştürme' stratejileri ve handikapları, İstanbul’da bir alan araştırması ve Türkiye’de trans erkeklik" gibi akıl almaz başlıklar üze

GÜNCEL .
özyeğin üniversitesinden skandal erkeklik sempozyumu

İstanbul Özyeğin Üniversitesi '2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu' adı ile skandal bir etkinlik gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Eşcinsel sapkınlığın tüm detayları ile masaya yatırılacağı sempozyum 12-14 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Etkinlik, Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi (EEİİ), Özyeğin Üniversitesi ve Research Worldwide İstanbul ile Raoul Wallenberg Enstitüsü işbirliğinde düzenlenecek.

Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleşecek sempozyumda "Sünnet karşıtı Müslüman erkekler, cinsiyetçilikle mücadele sürecinde muhalif erkeklikler, toplumsal cinsiyet, bilinçli erkeklerin 'erkekliği dönüştürme' stratejileri ve handikapları, İstanbul’da bir alan araştırması ve Türkiye’de trans erkeklik" başlıkları yer alacak.

Ücretsiz ve halka açık gerçekleşecek sempozyumda Kaos GL'nin katılımıyla erkekliklerin belirsizliği ve akışkanlığı, queer, performativite, feminist ve LGBTİ+ hareketlerin erkeklik çalışmalarına etkisi ve yakınlıkları başlıkları da konuşulacak.

Sempozyumda 'İsrail medyasında maskülenite, playboy, feminizmle mücadele, erkeğin cinsel bakılarını muhafaza etme' gibi konuları da Yahudi akademisyenler anlatacak.

Taha Emre Özdemir

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Özyeğin Üniversitesi'nden skandal ''ERKEKLİK'' sempozyumu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.