2. Abdülhamid'in torunu Zeynep Osman'dan Ekrem İmamoğlu'na: Umudumuz oldunuz

Gazeteci Yılmaz Özdil ve 2. Abdülhamid’in torunu şehzade Ertuğrul Osman'ın eşi Prenses Zeynep Osman ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu.

GÜNCEL .
2. abdülhamidin torunu zeynep osmandan ekrem imamoğluna: umudumuz oldunuz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Osmanlı hanedanlığının son şehzadesi Ertuğrul Osman Osmanoğlu'nun eşi Zeynep Osman ve gazeteci Yılmaz Özdil'i Saraçhane'deki başkanlık makamında ağırladı.

 

Yılmaz Özdil ve 2. Abdülhamid’in torunu Zeynep Osman'ı "Hoş geldiniz" diyerek karşılayan İmamoğlu'na Zeynep Osman, "Siz hoş geldiniz. Çok istedik sizin gelmenizi. Ben New York'tan gelemedim. Gelsem hemen oyumu verecektim. Ama Yılmaz Bey’e ve herkese söyledim; hasta olsanız da gidin, sakat olsanız da gidin. Muhakkak oy verin" karşılığını verdi.

'ADAK ADADIM'

Özdil de "Adak adamış hanımefendi" hatırlatmasında bulununca Zeynep Osman, "Öyle hakikaten adak adadım. Hani, bir yerden sonra mantalite değişimi, görüş değişimi bakış açısı değişimi şart. Siz işte bunu getirdiniz. Bu şehrin, memleketin buna ihtiyacı var. Siz bunun başlangıcı oldunuz, ümidimiz oldunuz. Yılmaz Bey eksik olmasın çok ümitler içindeydi... Ama ben gelirken 'Beni bu kadar ümitlendirmeyin' dedim. Çünkü, bir sürü maniler muhakkak ki çıkacak. Ama üstesinden gelmeniz lazım" dedi.

 

Ekrem İmamoğlu da "Çok güçlü bir toplum var. Üstesinden geliriz inşallah tabi tek başına olacak şey değil" ifadelerini kullandı.

 

İmamoğlu da ziyarete ilişkin olarak sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

"Osmanlı gelini olmakla iftihar ediyorum ama ben, Atatürk çocuğuyum. Atatürk çocuğu olmakla iftihar ediyorum." Bu sözler, sevgili Yılmaz Özdil ile bugün ziyaretime gelen Padişah 2. Abdülhamid’in torunu son şehzade Osman Ertuğrul’un eşi Zeynep Osman'a ait."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2. Abdülhamid'in torunu Zeynep Osman'dan Ekrem İmamoğlu'na: Umudumuz oldunuz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.