Melike Şahin Kimdir? Neler Yapmıştır? Kaç Yaşındadır

1989 yılında hayata gözlerini açan Melike Şahin, çok yüksek hayran kitlesine ulaşmayı başaran sanatçılar arasında yer almaktadır. 2012 yılında 4 yıllık lisans eğitimini tamamlayan Şahin, son zamanların en çok merak edilen şarkıcılarından birisi.

GÜNCEL .
melike şahin kimdir? neler yapmıştır? kaç yaşındadır

Melike Şahin, 1989, İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. Müzik kariyerine, öğrenciliği boyunca soprano olarak dahil olduğu Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosu’nda başladı. 2011 senesinde başlattığı Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları isimli projesi ile nostaljik pop eserlerinden oluşan bir repertuvarla konserler verdi.

2011 senesinde  BaBa ZuLa ile yolları kesişti ve ilk konserini Berlin’de verdi. O günden 2017 mayıs ayına dek BaBa ZuLa ile  Türkiye ve Avrupa’nın pek çok şehrinde;  Meksika, Hindistan ve Avusturalya’da 250’nin üzerinde konser verdi. Baba Zula’nın 2014’te yayımladığı son stüdyo albümü 34 Oto Sanayi’de, hem vokal hem de söz yazarı olarak yer aldı.

2017 Cannes Film Festivali’nde, müziklerinde imzası olduğu Tony Gatlif’in son filmi Djam’in dünya prömiyeri öncesinde konser verdi ve filmin soundtrack albümü için üç şarkı seslendirdi. Aynı sene içinde Selda Bağcan ile verdikleri konserlerle tanınan İsrailli grup Boom Pam ile birlikte sözleri Melike’ye ait olan  “Beni Yalnız Koma” adlı teklileri yayınlandı.

Melike Şahin Albümleri ve Şarkıları: https://mp3semti.com/sarkici/Melike-Sahin

 

2017 Kasım ayında Sony Music etiketiyle Deli Kan adlı ilk şarkısını yayınladı. Kayıtları Erekli & Tunç Stüdyosu’nda Baran Göksu tarafından gerçekleştirilen parçanın sözleri Melike Şahin’e, bestesi Melike Şahin ve Cihan Mürtezaoğlu’na, düzenlemesi ise yine Cihan Mürtezaoğlu imzası taşıyor.

Sanatçı şu sıralar Melik Şah ve Saz Arkadaşları ismiyle klasik alaturka ve arabesk eserler seslendirdiği konserler vermeye ve ilk albümü ‘Merhem’ için çalışmalarına devam etmekte.

  2018 yılı Mayıs ayında Sony Music etiketiyle “Sevmek Suçsa Suçluyum” teklisi yayınlandı. Şarkının klibini dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif çekti. 

Kaynak: Mp3 indir – Mp3Semti.com 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Melike Şahin Kimdir? Neler Yapmıştır? Kaç Yaşındadır
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.