Buz Lazer Epilasyon Hakkında

Buz lazer, lazer epilasyon teknolojisinde, en son geliştirilmiş olan ve acısız ağrısız olan en hızlı uygulama özelliğine sahip olan epilasyon yöntemidir.

GÜNCEL .
buz lazer epilasyon hakkında

Buz Lazer Nedir?

Buz lazeri hastalarımıza tanımlarken, sıcak taş masajı konforunda olduğunu söylemek mümkündür. Buz lazer, 810 nm dalga boyunda diode lazer teknolojisiyle çalışmaktadır. Uygulama seansları ayrıca zamandan da kazandırmaktadır, çünkü kısa sürede uygulanmaktadır.

Alma Lasers firması, uzun yıllar yaptığı araştırma sonucunda bu teknolojiyi geliştirmiş ve ülkemizde de Buz Lazer olarak kozmetik alanda yerini almıştır. Lazer alanında devrim niteliğinde bir cihazdır, çünkü acı ve ağrı hissedilmeden istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlamaktadır. Lazer epilasyonlardaki geri bildirimlerde en dikkat çekici olan acı ve ağrı hissinin olmasıydı, bu sayede artık acı ve ağrı hissetmeden lazer teknolojisiyle istenmeyen tüylere konforlu çözüm sunulmaktadır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz epilasyon  kademeli ısıtma özelliği ile kıl köklerini etkin biçimde tahrip eder, bu işlem esnasında cilde zarar vermeden, ciltte yanık oluşma riskini de ortadan kaldırarak acısız ve konforlu uygulama sağlar. Uygulama ütü yapar gibi, sürekli hareket başlığı ile yapılır ve kademeli olarak kıl kökleri ısıtılır. Kademli ısıtmanın özelliği ise, daha ince ya da açık renkli kıllarda da yüksek enerjiyle istenilen etkiyi sağlamasıdır. Uygulama yapılırken masaj hissi vermekte ve ciltte oluşabilecek çizgilerinde önüne geçmektedir. Adını aldığı buz başlığı ile uygulama esnasında cilt soğutularak acı ve ağrı hissi önlenir. Serinleyen cilt rahatlar ve konforlu hizmet sağlar. Oluşabilecek yan etkileri de bu sayede en aza indirerek istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sunar.

Buz Lazer Ne Kadar Sürede Uygulanır ve Ne Kadar Sürer?

Cihaz başlığı geniş boyutludur, tarama alanı da bu sebeple geniş bir alan olduğu için diğer yöntemlere kıyasla oldukça kısa sürede uygulanmaktadır. Saniyede 10 atış yapılan buz epilasyon, tüm vücuda 35 dakikada uygulanır. En hızlı lazer epilasyon olduğunu söylemek mümkündür. Buz lazer, kulak içi, kaş arası ve burun içi gibi uygulama yapılması ve ulaşılması zor alanlar içinde geliştirilmiştir. Özel ucu sayesinde bu bölgelere de epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

Buz epilasyon, buz başlığı ve ütüleme tekniği sayesinde tüm cilt ve kıl tiplerine uygulanabilir. 4 mevsim uygulama özelliği bulunduğundan bronz tene ya da ince kıllara bile uygulama yapılabilir. Buda buz lazeri diğer epilasyon yöntemlerinden ayırmaktadır.

Konforlu Bir Epilasyon…

Eski yöntemler istenmeyen tüyler için çözüm sunarken, acı ve ağrı hissi olması tercih edilmesini etkilemekteydi. Hastalarımız seans sonralarında daha konforlu yöntem arayışlarından bahsederken tam da istedikleri aslında buz lazer teknolojisiydi. Tüm bu geri bildirimlerin sonucunda yapılan çalışmalarla buz lazer teknolojisi geliştirilmiştir. Buz epilasyon teknolojisi böylelikle cildi ütüler gibi sürekli hareket halinde uygulama sağlar. Kademeli olarak ulaşılan ısı kıl kökünü cilde zarar vermeden tahrip eder, aynı zamanda acı ve ağrı hissettirmez. Buz başlık -3 dereceye kadar cildi soğutur, yanma, cilt lekelerinin de bu uygulamayla önüne geçilir. Uygulama esnasında cilt serinleyip ferahlar, yan etkilerde ortadan kalktığı için konforlu bir epilasyon uygulaması sağlar. Kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği yöntem haline gelen buz lazer, son yıllarda gelişmiş olan kozmetik alanda adından oldukça söz ettiren bir yöntem olarak yerini almıştır. Hangi mevsimde olursa olsun, istenmeyen tüylerden kurtulmak için buz lazer teknolojisiyle tanışabilirsiniz…

Detaylı bilgi ve size en yakın kliniği bulmanız için www.buzlazer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Buz Lazer Epilasyon Hakkında
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.