Faizsiz Ev Almanın Yolları

Banka faizlerine bulaşmadan faizsiz ev almak isteyen tüketicilerin bunu yapması artık mümkün. İlk olarak katılım bankalarının açılması ve faaliyetlerinin giderek gelişmesi, inşaat şirketlerinin ev satışlarının üzerindeki banka baskısını ortadan kaldırıyor.

GÜNCEL .
faizsiz ev almanın yolları

Banka faizlerine bulaşmadan faizsiz ev almak isteyen tüketicilerin bunu yapması artık mümkün. İlk olarak katılım bankalarının açılması ve faaliyetlerinin giderek gelişmesi, inşaat şirketlerinin ev satışlarının üzerindeki banka baskısını ortadan kaldırıyor. Çeşitli fonların kurulması sayesinde tüketiciler faizsiz ev satın alabilir hale geliyor.Giderek yükselen faiz oranları günümüzde konut sektöründe doğrudan bir etkiye sahip olmaya başladı. Özellikle geçim sıkıntısı yüzünden konut satışları düşüyor. Bu durum inşaat firmalarını zora sokuyor ve zarar etmelerine sebebiyet veriyor. Bu durumun üstesinden gelmek isteyen inşaat firmaları ortaklığa yöneliyor. Böylece konut satın almak isteyen tüketicilere ortaklıklar aracılığıyla kredi verebiliyor.

Faizsiz Ev Almak İçin Projeler

Bu durumda tüketiciler bankalardan alacakları krediler için faiz ödemek yerine inşaat firmasına faizsiz ev projeleri dahilinde taksit ödüyor. Firmalara yapılan kredi başvuruları tıpkı bankaya iletilen kredi başvuruları gibi bir değerlendirmeye alınıyor. Değerlendirme sonrasında uygun bulunan tüketicilere sıfır faizli kredi tahsis ediliyor. Faizsiz ev almak için sunulan kredi sayesinde 60 aya varan vadelerle herkes ev sahibi olabiliyor. Bu hususta bilinmesi gereken en önemli detay her inşaat projesinin sıfır faiz imkanı sağlamadığıdır. Ev satın alınacak bölgede yükselen inşaat projelerini araştırmak gerekmektedir. Henüz talep aşamasındayken evleri satın almak mantıklı bir karar olabilir.

Ayrıca Katılımevim gibi kurumlar aracılığı ile de faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. Tüketiciler satın almak istediği evin değerini belirledikten sonra kaç ay taksit ödeyeceklerine karar veriyor. Taksit ödemelerine devam ederken her ay çekilen kuralar sonucu kimin ev sahibi olacağı belirleniyor.Ev satın alma hakkı kazanan tüketici kiradan kurtulduğu için diğer kişilerin yaptığı ödemelerden biraz daha fazla ödeme yapıyor.

Katılım Bankaları Faizsiz Ev Alma

Katılım Bankaları faizsiz kredi konusunda en sık başvurulan bankalardır. Bunun yanı sıra en maliyetli çözümü sunan kurumlar olarak bilinir. Faiz almasalar da İslami prensipler uyarınca satıştan kar elde etme hakkına sahiptirler. Bu hakkı da kar oranı aracılığıyla kullanırlar.

 

https://www.katilimevim.com.tr/faizsiz-ev-kredisi-2019-orani-faizsiz-ev-sahibi-olma-yontemi

https://www.katilimevim.com.tr/modeller/

https://www.katilimevim.com.tr

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Faizsiz Ev Almanın Yolları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.