İstanbul Sözleşmesi'ne tepki yağıyor! "Bu ülke fiilen işgal edilemedi, zihnen işgal ediliyor"

Vatandaşı isyan ettiren ''İstanbul Sözleşmesi'' ile ilgili skandallar silsilesi bitmek bilmiyor... Gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamalara rağmen İstanbul Sözleşmesi'nin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu ile Feminist derneklerin buluştuğu toplantısı büyük tepki çekti.

GÜNCEL .
istanbul sözleşmesine tepki yağıyor! bu ülke fiilen işgal edilemedi, zihnen işgal ediliyor

''İstanbul Sözleşmesi'nin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu'', İstanbul Sözleşmesi'nin daha etkin uygulanması için Feminist derneklerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi projelere ilişkin, ''İstanbul Sözleşmesi nas değildir, fesh edilebilir''açıklamasına rağmen yapılan organizasyon kamuoyunda büyük tepki çekti.

"Şeytan, işbirlikçileri ile birlikte fazla mesai yapıyor"

''Aileyi parçalama sözleşmesi'' olarak bilinen İstanbul Sözleşmesi'nin ''Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu''na katılan isimlere değinen yazar Abdurrahman Dilipak, ''Türk Kadınlar Birliği, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Kadın Dayanışma Vakfı VE KADEM’in de TBMM’deki komisyon toplantısında yer aldığını görüyoruz. Görünen o ki, bugünlerde Şeytan, tüm dünyada işbirlikçileri ile birlikte fazla mesai yapıyor. Seçim sonuçlarının bu şekilde sonuçlanmasında Kadın politikalarının aile üzerindeki tahribatının ve bu tahribata sebep olan süreçte, sözleşmeye dayalı eylem ve söylemlerin rolü büyüktür'' şeklinde konuştu. 

"Toplumsal sorunların çözümü yolunda adımlar atılmalı"

Süresiz nafaka ve erken evlilik mağdurlarının çığlıklarına kulak tıkandığına işaret eden Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle tamamladı:

''İstanbul Sözleşmesi ve 6284’ün mağdur ettiği insanlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir yandan süresiz nafaka mağdurları, diğer yandan erken evlilik mağdurları sorunlarına çözüm beklerken İstanbul Sözleşmesi'nin etkinliğinin artırılmasını ilişkin toplantılar yapılması kamuoyundaki tepkileri daha da artırıyor. Toplumsal sorunların çözümü yolunda adımlar atılmalı. Şeytan şeytanlığını yapacak, şeytana karşı olanlar da Hak bildikleri yolda yürümeye devam edecekler. Ve herkes yapıp yapmadığı ile, ya kendi cennetine sırtında tuğla taşıyacak, ya da kendi cehennemine odun taşıyacak. Nefislerimize taht kurmuş oturan Şeytanların varlığı günah işlememizin gerekçesi, bahanesi olamaz. Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi 'Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın, gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın.'' 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İstanbul Sözleşmesi'ne tepki yağıyor! "Bu ülke fiilen işgal edilemedi, zihnen işgal ediliyor"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.