Dilipak: Devlet büyüklerini İlah edinmeyin; kafamızı kiraya vermeyelim

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, devlet yöneticilerine dair önemli bir yazı kaleme aldı.

GÜNCEL .

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Kafanızı kiraya vermeyin' başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Son dönemlerde AKP hükümetine karşı sert yazılarıyla gündeme gelen Dilipak, bugünkü yazısı da uyarı niteliği taşıdı.

Yazısında insan aklına dair önemli ifadeler kullanan Dilipak, 'Kafanızı kimseye kiraya vermeyin, ne lidere, ne örgüte, ne de şeyhe. Din ve devlet büyüklerini İlah ve Rab edinmeyin' dedi.

'MAKAMA GELENLER HZ. ÖMER'İ ARTIK HATIRLAMIYOR'

Yazısında Hz. Ömer'in adaletine sahip olmayan yöneticileri eleştiren Dilipak, 'O makam Hz. Ömer’in bile uykularını kaçıran bir makamdır. Dikkat edin. Biz bu imkanlara sahip olmadan toplantılarımızda Hz. Ömer’in adaletini, Hz. Ali’nin Malik b. Eşter’e mektubunu anlatırdık. Şimdilerde hatırlamıyor bile o makama gelenlerin birçoğu bu işleri'şeklinde ifade etti.

Dilipak yazısında, devlet yönetiminde rüşvet, adam kayırma, torpil gibi durumların ortaya çıktığını belirtirken mal düşkünlüğü olan makam sahiplerini de eleştirdi.

Konuya dair yazısında adaletten kopmuşlar için 'O zalimler topluluğuna ise iki cihanda rezillik, batıl kibirleri ve haram hazları kadar büyük acı ver' diyen Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

"Makam sahibi olup, rızanın tecellisinin vesilesi olanları her iki cihanda şanını yücelt, onları düşmanlarının şerrinden emin eyle. Makam sahibi olup da, mala, makama, şehvete teslim olup, rüşvet ve torpille nefsini Şeytana satan gafillerin eğer kalpleri mühürlenmemişse, bu uyarılarımızı onların hidayetine vesile kıl. Değilse bu ümmete feraset ver. Denizlerin çer-çöpü attığı gibi, bize akıl, cesaret ve hikmet ver de o kirlerden arınalım ve kendi nefsimizi arıtalım."

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dilipak: Devlet büyüklerini İlah edinmeyin; kafamızı kiraya vermeyelim
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.