Cumhurbaşkanlığı'nın bahçe masrafı dudak uçuklattı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2019 yılının sadece ilk 4 aylık dönemi bahçe malzemesi alım, bakım ve yapım masrafının 10 milyon 114 bin TL olduğu öne sürüldü.

GÜNCEL .
cumhurbaşkanlığının bahçe masrafı dudak uçuklattı

Sözcü yazarı Çiğdem Toker, bütçe açığının 2019'un ilk 4 ayında 54.5 milyar liraya ulaştığını hatırlattı. "Kamu harcamalarında frene basılması, zorunlu kalemler dışında harcama yapanların 'Ya ben ne yapıyorum, biraz şuralardan kısmak lazım' demesi beklenmez mi?" diye soran Toker, "Söz konusu olan 'partili cumhurbaşkanlığı' rejimiyse beklenmez" yanıtını verdi.

Toker bu yanıtın nedenini dikkatlerden kaçmış bir harcama kaleminden örnekle açıkladı. Toker'in örneğine göre, ocak-nisan döneminde bahçe malzemesi alımı ile bakım ve yapımına 10 milyon 114 bin TL harcanmış.

Toker'in "Bütçede bahçe masrafları katlandı" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

Nisan ayı bütçe rakamları açıklandı, gördük: Bütçe açığı bu yılın ilk 4 ayında 54.5 milyar TL'ye ulaşmış. Bu büyük açık, geçen sene aynı dönemdeki bütçe açığının iki katından fazladır. 64 yıl aradan sonra, bizi yönetenleri Merkez Bankası'nın 40 milyar TL'lik ihtiyat akçesine göz dikme aşamasına getiren tablonun vahameti de böylece ortaya çıktı.Peki tablo buyken, geniş tanımlı işsizlik yüzde 24.5'e ulaşmışken, kamu harcamalarında frene basılması, zorunlu kalemler dışında harcama yapanların “Ya ben ne yapıyorum, biraz şuralardan kısmak lazım” demesi beklenmez mi? Söz konusu olan “partili cumhurbaşkanlığı” rejimiyse beklenmez. Nedenini dikkatlerden kaçmış bir harcama kaleminden örnekle açıklayalım:

 

 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cumhurbaşkanlığı'nın bahçe masrafı dudak uçuklattı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.