Cumhurbaşkanı Erdoğan: YSK sağolsun kararımızı teyit ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul seçimlerinin iptali ve 23 Haziran'da yenilenmesi ile ilgili olarak YSK'ya üstü kapalı teşekkür ederek "onlar da sağolsun haklı kararımızı teyit ettiler" dedi.

GÜNCEL .
cumhurbaşkanı erdoğan: ysk sağolsun kararımızı teyit ettiler

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı iftar programında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Erdoğan, Batı ülkelerinin İstanbul seçimleriyle ilgili Yüksek Seçim Kurulu kararından sonra yapılan açıklamalarını eleştirirken YSK'ya üstü kapalı teşekkür ederek "onlar da sağolsun haklı kararımızı teyit ettiler" dedi.

Erdoğan'ın YSK ile ilgili dikkat çeken açıklamaları şöyle:

"Mesele ne sandıktır ne milli iradedir ne de Türkiye'nin demokrasi mücadelesine destek vermektir. Avusturya'da cumhurbaşkanlığı seçimi 2 yıl sonra iptal edilebiliyor. Hiç ses duydunuz mu, 'Nasıl böyle bir şey olabilir' diye herhangi bir serzeniş duydunuz mu? Bakın, 2 yıl sonra cumhurbaşkanlığı seçimi iptal edilebiliyor. Bizde ise sadece müracaat edişimiz bile Batı'yı rahatsız ediyor. Bu, bizim milli iradenin hakkını arama mücadelesidir. Bu, bize gönül verenlerin hakkını arama mücadelesidir. Biz de hakkımızı arama mücadelesini verdik, YSK onlar da sağolsun haklı kararımızı teyit ettiler."

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cumhurbaşkanı Erdoğan: YSK sağolsun kararımızı teyit ettiler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.