Boğaziçi Üniversitesi’nde skandal! Yunan yazar Atatürk’e “şeytan” dedi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir organizasyonda, Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis Atatürk’e “şeytan” dedi.

GÜNCEL .
boğaziçi üniversitesi’nde skandal! yunan yazar atatürk’e “şeytan” dedi

Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir programda konuşan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis, Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsetti.

İsim vermeden Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını işaret eden Tzortis, skandal konuşmasında, “İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça'yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?” dedi. Tzortis'in Atatürk'e "şeytanın dostu" iması yaptığında ise öğrencilerin gülüşüp alkışlaması dikkat çekti.

d5o1za9xkaaikad.jpgÖğrenciler, Hamza Andreas Tzortzis'in Atatürk ile ilgili söylediği skandal sözleri alkışlarken

TİMAŞ'TAN KİTABI ÇIKTI

İngiliz asıllı Yunan yazarın bir kitabı ise, Türkçe'ye tercüme edilerek Timaş Yayınları tarafından basıldı. Mayıs ayında piyasada olacak olan kitabın Timaş Yayınları tarafından Türkçe basımının yapıldığını Tzortis Twitter hesabından duyurmuştu. 

İYİ PARTİ'DEN SERT TEPKİ

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan skandala, İYİ Parti'den tepki geldi. İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümiz Özdağ,  Hamza Andreas Tzortzis'in Atatürk ile ilgili söylediklerinin videosunu Twitter hesabından paylaşarak, "Yunan istihbaratının elemanı Atatürk'e ve İstiklal Harbine küfrediyor, dedeleri Yunan işbirlikçisi olan soysuzlar alkışlıyor. Zavallı vatan, millet ve din hainleri, emperyalizmin köpekleri. Allah'ın gazabı üzerinize olsun" dedi. 

umit-ozdag-005.jpg

CHP'DEN DE TEPKİ GELDİ!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı. Tekin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bunlar Yemen'de ölen çocuklarla, hurafe ve gelenek bataklığında sadece cinsiyetleri yüzünden ayrımcılığa uğrayan milyonlarla da ilgilenmezler. Onlar için "İslam bu"dur. Böyle olmalıdır ki bunlar ülkelerinde buraları gösterip düşmanlık üretebilsin. Bunlar Ortadoğu'da tiranların, monarkların egemenliği altında kul olmasına itiraz etmez, onlar için "İslam bu"dur, böyle olmalıdır ki beş tane tiranı kontrol edip 500 milyon insanı adeta yoksulluk ve sömürü zincirinde tutabilsinler. Elbette batının da gericisi, irticacısı, yobazı, ırkçısı vardır. Faşizm küresel bir tehdit. Bu adamların da Atatürk düşmanı olması bir tesadüf değildir, onlar esasında müslüman toplumların kalkınmış, gelişmiş, asri, bilimde, teknolojide iddia sahibi olmasına itiraz eder. Öğrendik ki Boğaziçi Üniversitesi'nde Atatürk'e hakaret eden bu şahıs Yunan asıllı İngiliz vatandaşı bir akademisyenmiş. Kimliği ile ilgili bir sorun yok ama zihniyetini irdelememiz, bu zihniyetle fikri sahada da mücadele etmemiz gerekir. Benim bazı sorularım var."

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Boğaziçi Üniversitesi’nde skandal! Yunan yazar Atatürk’e “şeytan” dedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.