Çanakkale'de tarihi gece! Anzak Koyu'nda Şafak Ayini Gerçekleştirildi...

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104'üncü yıl törenleri Anzak Koyu'nda yapıldı. Geleneksel Şafak Ayini'ne de sahne olan törenlerde, Gelibolu'ya gelen Yeni Zelanda ve Avustralyalılar Anzak Koyu'nda sabahladı. Gösteri alanına kurulan dev ekranlarda belgeseller gösterildi ve savaşa katılan askerlerin anıları anlatıldı.

GÜNCEL .
çanakkalede tarihi gece! anzak koyunda şafak ayini gerçekleştirildi...

Yeni Zelanda ile Avustralya askeri bandosu, katılımcılara müzik dinletisi sundu. Alana kurulan dev ekranlardan savaş ile ilgili belgeseller gösterilirken, savaşa katılan askerlerin anılarının anlatıldığı röportajlar da yayınlandı.

Şafak ayini saat 05.30'da, Merasim Kıtası'nın tören alanına gelmesiyle başladı. Türkiye'yi Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in temsil ettiği ayinde, ayrıca Yeni Zelanda Meclis Temsilcisi Trevor Mallard, Avustralya Genel Kurmay Başkanı Angus Campbell ile çok sayıda yerli ve yabancı yetkili yer aldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çanakkale'de tarihi gece! Anzak Koyu'nda Şafak Ayini Gerçekleştirildi...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.