Saç Ekimi

Her yıl tercih oranı sürekli olarak artış gösteren saç ekimi operasyonlarıyla ilgili merak edilen birçok sorunuzun yanıtını bulacağınız makalemizde sizlere her türlü bilgiyi vermeye çalıştık. Saç ekimi nedir? Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir?

GÜNCEL .
saç ekimi

Her yıl tercih oranı sürekli olarak artış gösteren saç ekimi operasyonlarıyla ilgili merak edilen birçok sorunuzun yanıtını bulacağınız makalemizde sizlere her türlü bilgiyi vermeye çalıştık. Saç ekimi nedir? Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir?

SAÇ

 

Saç Ekimi Nedir?

Çağımızda gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine birçok kişinin problemi saç dökülmesidir. Günümüzde ilerleyen teknoloji ve tıp sayesinde bu dökülmelere hem dur diyebiliyor hem de kaybolan saçların yerine yenisini getirebilme imkanımız var. Saç kaybı ileri derece de olan kişilerin tercih ettiği yöntem saç ekimi. Estetik turizminde de oldukça gündemde olan bu operasyon oldukça önem taşımakta ve yapılacak olan operasyon muhakkak bir uzman kadrosuna yapılmalıdır. Çünkü daha farklı sorunlara sebep olmamak için bu konu da bir uzmana başvurulmalıdır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi uzmanları saç ekimi konusunda ekim yaptıracak olan kişileri uyardır. Bu uyarıların başında da yukarıda bahsettiğimiz gibi saç ekimleri kesinlikle bir uzman doktora yapılmalı. Bu konuda deneyimli olan doktorlar tarafından yapılaması gerektiğinin altını çizerekten işinde uzman olmayan ve saç ekimi operasyonlarında deneyim sahibi olmayan doktorların saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmemesi gerektiğini vurgulanmaktadır.

 

Şayet saçlar düzgün bir şekilde planlanmadan ekim yapılmış ise köklerin arasında ayrıklar oluşabilir veya saçlar birbirlerinin üzerine gelebilir ve bu durum sonucunda kötü ve kabarık bir görünüm olabilir. Saç ekimi sırasında yapılan en bilindik hatalardan diğeri ise saçların doğru açılarla ekilmemiş olmasıdır. Bu şekilde yapılan hatalı işlemlerde saçların uzama şekli dimdik olur ve bunun sonucunda doğallıktan uzak bir görünüm oluşur. Diğer bir önemli nokta ise saç köklerinin alınması işlemidir.

SAÇ

Saç kökleri alınırken çok dikkat edilmelidir. Saç kökleri zarar görür ise o bölge de tekrar saç çıkmaması gibi kötü bir sonuç doğurabilir. Saç ekimi yaptıran kişinin var olan saçları da dökülme riski vardır. Bu da telafisi mümkün olmayan bir olaydır. Saç ekimi konusunda profesyonel bir hizmet alıyor olmanız, sorunsuz bir saç ekimi hizmeti alıyor olmanız anlamına gelecektir. Bundan dolayı hem klinik hem de operasyonu yapacak ekip; alanında uzman olmalıdır.

Kaynak: https://clinista.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Saç Ekimi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.