Meteoroloji saat verdi; yağmur geliyor! 7 Nisan hava durumu raporu

Meteoroloji'den hava durumu ile ilgili son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji saat vererek uyarıda bulunurken İstanbul'a da yağış geleceğini duyurdu. İşte 7 Nisan hava durumu raporu

GÜNCEL .
meteoroloji saat verdi; yağmur geliyor! 7 nisan hava durumu raporu

Meteoroloji hava durumu ile ilgili son dakika yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı 7 Nisan hava durumu raporuna göre, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesinin batısında gün boyu yağışların etkili olması bekleniyor. İstanbul'da da saat 18:00'den itibaren il genelinde yağışlı havanın etkli olacağı tahmin ediliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde günlerdir aralıksız devam eden kar yağışı yerini bahar havasına yani güneşli havaya bırakıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Konya, Karaman, Malatyave Elazığ il çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı belirtildi. Yağışların, Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI KUZEYDOĞUDA 4 DERECE ARTIYOR

Yurtta hava sıcaklıklarının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı belirtilirken diğer yerler önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Ülkemizde rüzgarın ise Güney Ege ile Antalya kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU: SAAT 18:00'DEN YAĞMUR GELİYOR

Meteoroloji'den alınan 7 Nisan hava durumu raporuna göre İstanbul'da bugün parçalı ve zaman zaman çok bulutlu havanın etkili olması bekleniyor. Ancak Meteoroloji yetkilileri İstanbul için saat vererek yağış uyarısında bulundu. İl genelinde saat 18:00'den itibaren yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan sis ve pusa karşı Meteoroloji’den son dakika uyarısı gelirken il genelinde sıcaklıkların 17 derece dolaylarında seyretmesi, akşam saatleriyle birlikte ise sıcaklıkların hissedilir ölçüde düşmesi bekleniyor.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Meteoroloji saat verdi; yağmur geliyor! 7 Nisan hava durumu raporu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.