Ayasofya Cami olursa AB'ye almayacaklarmış! Kapısında beklemeyin!

Avrupa Parlamentosu'nun şartlarını hatırlatan Kati Piri, Türkiye'yi tehdit etti. Piri Ayasofya cami olursa Türkiye'nin AB'ye giremeyeceğini söyledi. Vatandaş Hükümetten AB kapısında beklemekten vazgeç

GÜNCEL .
ayasofya cami olursa abye almayacaklarmış! kapısında beklemeyin!

AKP Hükümeti bugüne kadar AB hayali uğruna manevi tahribat alanında birçok skandal karara imza attı. Tüm adımlara rağmen AB'ye yaranabilmiş değil.

Seçimlere sayılı günler kala AB'den Türkiye kamuoyunu ayaklandıracak skandal bir açıklama geldi.

Avrupa Birliği'nin geçtiğimiz gün yapılan "Müzakereler durdurulsun" oylaması olumlu yönde sonuçlanırken, AB'nin Türkiye'yi yeniden müzakere masasına çağırması için oldukça tepki çeken maddeler önergeye sokuldu.

Türkiye'nin terörle mücadelesini durdurması öncelikle istenirken, bir diğer tepki çeken madde de Ayasofya.

"CAMİYE DÖNÜŞTÜRÜLMESİN"

AP'nin, Türkiye'ye dayattığı hukuksuz maddelerden biri de Ayasofya Camii. Özellikle Türkiye'nin iç meselelerine karışmak için her şeyi yapan Avrupa, bu sefer de Ayasofya'nın statüsü üzerinden dayatma uygulamaya çalışıyor.

Özellikle AP'de oylama sırasında Birleşik Sol Grup tarafından verilen bir değişiklik önergesiyle, AP'nin, "tarihi ve dini yapıt" şeklinde tanımlanan Ayasofya'nın "görüntüsünün değiştirilip camiye dönüştürülmesine karşı" olduğuna dair bir cümle de eklendi.

 

 

 

Kaynak:Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ayasofya Cami olursa AB'ye almayacaklarmış! Kapısında beklemeyin!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.