Ekşi Sözlük'te İslam düşmanlığı! Camiye saldırıyı övdüler.

Yeni Zelanda'da yaşanan camiye saldırı sonrası Ekşi Sözlük'te konu ile ilgili skandal yorumlar yapıldı. İslam düşmanlığının ayyuka çıktığı yorumlarda terör saldırısı övüldü.

GÜNCEL .
ekşi sözlükte islam düşmanlığı! camiye saldırıyı övdüler.

Dünya Yeni Zelanda'nın Christchurch ilçesindeki Al Noor camisine yapılan alçak saldırıyı konuşurken Türkiye'de de İslamofobik terörizme destek verenler çıktı. Dünyayı ayağa kaldıran ve lanetlenen olayla ilgili Ekşi Sözlük isimli sicili bozuk internet sitesinde, vahşete destek veren yorumlara yayınlandı.

AÇIK ŞEKİLDE İSLAM DÜŞMANLIĞI YAPTILAR!
Ekşi Sözlük'te saldırı ile ilgili açılan "Yeni Zelanda'da camiye saldırı" isimli başlığa yazan bazı yazarlar İslamiyet'e ve Müslümanlığa olan nefretlerini iğrenç şekilde kustular. Tüm dünya tarafından lanetlenen alçak saldırıyı öven yorumlar yapan şahıslar, olayı adeta takdir etti. Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı, "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim." diyerek bu katliama destek verip İslam düşmanlığı yaptı.

KİM BU ŞAHIS?
Yaşanan bu olay sonrası sözlükteki diğer yazarlar kullanıcıya büyük tepki gösterirken, Ekşi Sözlük yetkilileri ise sadece ilgili yorumu ve kullanıcıyı silmekle yetindi. Kutsal değerlere hakaret, terörü destekleme, suçu ve suçluyu övme, halkı kin, düşmanlık ve nefrete sürükleme suçlarını işleyen bu şahsı birçok kullanıcı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne şikayet ederken; Ekşi Sözlük yetkililerini de göreve çağırdı.

BİLGİLERİNİ EMNİYETE VERİN
Bu şahsın bilgilerinin sözlük yetkilileri tarafından emniyet güçlerine verilmesini isteyen diğer kullanıcılar sözlük yönetiminin de bu skandaldan sorumlu olduğunun altını çizdi.

EKŞİ SÖZLÜK'TEKİ İLK SKANDAL DEĞİL
Geçmişte de Hz.Muhammed hakkında ağıza alınmayacak ifadelerin yer aldığı Ekşi Sözlük'te İslam düşmanlığı açısından yaşanan bu vukuat ilk değil. Gezi olayları sırasında eylemlere destek vermesi ile de bilinen site yönetimine o günlerde de vatandaşlardan büyük tepki yağmıştı.

Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi olayları sırasında İstanbul'da Ekşi Sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiş ve Ekşi Sözlük'ün kurucusu Sedat Kapanoğlu'na gezi olayları sonrası gaz maskesi ve bir de teşekkür sertifikası hediye etmişti. Sedat Kapanoğlu daha sonra Amerika'ya kaçtığı ve Amerikan vatandaşlığı alarak bu ülkeye yerleşti.

.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ekşi Sözlük'te İslam düşmanlığı! Camiye saldırıyı övdüler.
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.