Milli piyade tüfeği MPT-76 için yeni sözleşme

Savunma Sanayii Başkanlığı, milli piyade tüfeği 'MPT-76'nın 50 bin adet sözleşmesinin yapıldığını duyurdu. 42 testten geçen milli silah NATO standartlarının tamamını karşılıyor ve yurt dışından hiç destek almadan üretildi. 4.1 kilogram ağırlığında gövde yapısına sahip olan tüfek, 600 metreye kadar etkili bir menzile sahip.

GÜNCEL .
milli piyade tüfeği mpt-76 için yeni sözleşme

Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Piyade Tüfeği 'MPT-76'nın 50 bin adet sözleşmesinin yapıldığını duyurdu. 

 

 

Tamamen milli kaynaklar kullanılarak, yurt dışından teknik destek alınmadan üretilen Milli Piyade Tüfeği (MPT-76) NATO standardı olan soğuk ve sıcak hava, kum, yağmur, çamur gibi ağırlaştırılmış 42 testin tamamını hatasız geçti.

 

Eksi 40 ve 65 derece sıcaklıkta, basınçlı su tehdidi altında ve balçıkta bile sorunsuz olarak çalışmaya devam eden tüfek ile dakikada 650 atım yapılabilmekte.

4.1 kilogram ağırlığında gövde yapısına sahip olan tüfek, 600 metreye kadar etkili bir menzile sahip. 7,62 mm çaplı mermi kullanan MPT-76 12 bin atıma kadar namlu ömrüyle dikkat çekiyor.

Milli piyade tüfeği, geçen hafta Abu Dhabi'de yapılan uluslararası savunma fuarında da görücüye çıkmıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Milli piyade tüfeği MPT-76 için yeni sözleşme
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.