Lütfü Türkkan: "Polislerimiz Arapça öğrenmek zorunda kalıyorlar”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te yaptığı konuşmada, “Ülkemizde Suriyeliler’le anlaşmak için Arapça öğrenmek zorunda kalan polislerimizin olduğunu da biliyorsunuz” dedi.

GÜNCEL .
lütfü türkkan: polislerimiz arapça öğrenmek zorunda kalıyorlar”

20 yıl içinde her üç kişiden birisi Suriyeli olacaktır” uyarısında bulunarak Suriyeli mülteci sorununu ne kadar derinleştiğinin altını çizdi.

KREMLİM SÖZCÜSÜ;” İSTANBUL ARAPÇA KONUŞMAYA BAŞLAMIŞ”

Türkkan konuşmasında Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’tan alıntı yaparak, "Üç dört ay İstanbul’a gittim uzun zamandır ziyaret etmemiştim. Gözüme bir şey çarptı İstanbul Arapça konuşmaya başlamış" dediğini hatırlatarak "Maalesef bu acı tespit tümüyle doğrudur" şeklinde konuştu.

 “POLİSLERİMİZ ARAPÇA ÖĞRENMEK ZORUNDA KALIYORLAR”

Türkkan konuşmasının devamında; “İçişleri Bakanlığı’nın verdiği rakamlara göre 500 bin gayri resmi rakamlara göre 1 milyon Suriyeli sığınmacı İstanbul’da bulunmaktadır. Ülkemizde Suriyeliler’le anlaşmak için Arapça öğrenmek zorunda kalan polislerimizin olduğunu da biliyorsunuz. Ya da Kilis’te Türk nüfusuyla Suriyeliler’in sayısını eşitlendiğini haberiniz olduğunuzu zannediyorum. 50 binden fazla Suriyeli’ye vatandaşlık verdiğinizi , 300 binden fazla çocuğun topraklarımızda doğduğunu hatta Suriyeli bir mültecinin milletvekili seçildiğini hatırlatmamıza gerek yok sanırım. Hükümet bilmeli ki: Suriyeli mülteciler; ülkemiz için ekonomik, güvenlik ve sosyal bir vakaya dönüşmektedir. Tedbir alınmazsa 20 yıl içinde her üç kişiden birisi Suriyeli olacaktır. Bir kez daha buradan uyarıyoruz” dedi.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Lütfü Türkkan: "Polislerimiz Arapça öğrenmek zorunda kalıyorlar”
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.