Benzine zam yolda: İşte zammın olacağı tarih

Akaryakıt fiyatlarına Salı gününden itibaren zam olacağı bildirildi. Motorine ise zam Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak.

GÜNCEL .
benzine zam yolda: işte zammın olacağı tarih

Akaryakıt fiyatlarına Salı gününden itibaren zam olacağı bildirildi. Benzinin fiyatı en az 27 kuruş, motorinin fiyatı ise 10 kuruş yükseleceği kaydedildi. Zamların olmasında Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde kısıtlamaya gideceğini açıklaması etkili oldu. 

Akaryakıt fiyatlarında salı günü  zam olması beklenirken Benzine en az 27 kuruş zam olacak. Motorine de zam olacak ve çarşamba gününden itibaren en az 10 kuruş zam yapılması öngörülüyor. Akaryakıt yapıalcak zamlarda Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya giderek günlük üretimini günlük 9.8 milyon varille sınırlayacağını açıklamasıyla petrol fiyatlarında yaşanan yüzde 1.0'in üzerindeki yükseliş akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıyacağı ifade edildi. 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Benzine zam yolda: İşte zammın olacağı tarih
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.