Ali Erbaş: Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız

Erzincan’da din görevlileri ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız” dedi.

GÜNCEL .
ali erbaş: sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Erzincan’da din görevlileri ile bir araya geldi. Erzincan Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, iyiliği emretme, kötülükten men etme ve hayra çağırma görevinin din görevlilerinin omuzlarında bir emanet olduğunu söyledi. Hz. Peygamberin insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için verdiği mücadeleyi bugün de din görevlilerin üstlendiğini belirten Erbaş, “Bunun bilincinde olarak hareket etmeliyiz. Allahrasülü, pek çok zorlukla karşılaştı ama umutsuzluğa düşmedi. En çok sıkıntı yaşadığı zamanda Rabbine sığındı ve mücadelesine devam etti. Onun varisi olarak biz de bunu yerine getirmeliyiz” dedi.

Erbaş, İslam’dan önce dünya çeşitli yerlerinde var olan yanlış anlayışların benzerlerinin günümüzde de olduğuna dikkat çekerek “İnsanların harama gitmesine biz engel olacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin çeşitli bağımlılıklarla adet zihinlerinin yok edilmesine biz engel olacağız” ifadelerini kullandı.

Erbaş, günümüzde sigaradan çok sayıda insanın hayatını kaybettiğine işaret ederek, “Dünyada ve ülkemizde yıllarca haram denilmediği için dikkate alınmayan sigara bağımlılığından insanlığı kurtarmamız lazım. Sigara haramdır ve her birimiz sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız. Çünkü sadece bizim ülkemizde bir yılda 115 bin kişi hayatını kaybediyor, bu ne büyük bir faciadır” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ali Erbaş: Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.