Çevre örgütleri Aydın’da toplandı

Ege Bölgesi'nde örgütlü çevre mücadelesi veren çeşitli dernek ve platformlar Aydın'da toplandı

GÜNCEL .
çevre örgütleri aydın’da toplandı

Ege Bölgesi’nde örgütlü çevre mücadelesi veren çeşitli dernek ve platformlar Aydın’da toplandı.

Aydın Belediyesi Şükran Güngör Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Ege Bölgesi’nde çevre mücadelesi ile ön plana çıkan il ve ilçelerden köylüler de katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını AYÇEP başkanı Mehmet Vergili yaptı. Vergili yaptığı açılış konuşmasında toplantıya katılan çevre gönüllülerine teşekkür ederek çevre mücadelesi hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Çevrenin ve doğanın korunması için mücadele edilmesi gerektiğini belirten Vergili, iktidarın bu konuda çeşitli rant çevrelerini koruduğuna dikkati çekerek vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde hesap sormalarını istedi.

Vergili, Aydın ve çevresinde yürüttükleri doğa mücadelesinde yüzlerce köy toplantı gerçekleştirdiklerini mitingler yaptıklarını ve davalar açtıklarını belirterek mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

Vergili’nin konuşmasının ardından çevre mücadeleleri ile ilgili bir film gösterimi yapıldı.

Film gösteriminin ardından toplantıya katılan çeşitli dernek platform ve partilerin temsilcileri kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Aydın’daki Jeotermal enerji mücadelesi ile ilgili neler yapılması konusunda konuşmalar yapıldı.

 

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çevre örgütleri Aydın’da toplandı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.